Власники бізнес-ідей зможуть отримати безповоротні 250 000 грн від держави у межах програми «єРобота»

Власники бізнес-ідей зможуть отримати безповоротні 250 000 грн від держави у межах програми «єРобота»

Держава планує видати 20 000 таких грантів за рік

Власники бізнес-ідей зможуть отримати безповоротні 250 000 грн від держави у межах програми «єРобота»
Фото: kmu.gov.ua

Що сталося. Українці, які мають бізнес-плани й бажання запустити новий бізнес, зможуть отримати безповоротні гранти до 250 000 грн в межах нової урядової програми «єРобота».

Джерело. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

Деталі. Держава планує видати 20 000 таких грантів за рік. Відповідно, бюджет програми на рік – 5 млрд грн.

«Ми говоримо про можливість запустити будь-який мікробізнес, як то пошив одягу і взуття, хімчистка, сервісний чи ремонтний центр, СТО, монтажні роботи тощо», – зазначив Шмигаль.

Учасником програми може стати будь-який українець, який не працює на інших підприємствах та не веде інший бізнес. Для отримання гранту треба буде подати заявку через портал «Дія» чи відділення «Ощадбанку», додавши до заявки бізнес-план.

«Протягом 10 робочих днів експерти «Ощадбанку» та Державного центру зайнятості проведуть оцінку проєкту, і якщо він відповідає критеріям програми, грантові кошти будуть перераховані на ваш рахунок», – зазначив очільник уряду.

Держава надаватиме грант не готівкою, а на окремий банківський рахунок. З цього рахунку, за його словами, можна буде купити обладнання, сировину, матеріали, закупити інструменти, частково оплатити оренду.

«Додатково нові підприємці зможуть отримати дешевий кредит за програмою «5-7-9» у розмірі до 2,5 млн грн. Це кошти на будівництво чи реконструкцію приміщень, на придбання додаткового обладнання, фінансування оборотного капіталу», – зауважив прем’єр-міністр.

Бекграунд. Раніше стало відомо, що ПриватБанк видав з початку війни понад 5 000 бізнес-кредитів на 10 млрд грн. Банк видав майже 2 млрд грн кредитів на підтримку малих експортерів та клієнтів критично важливих галузей.

Mind розповів про основні потреби бізнесу під час воєнного стану і про зручні інструменти, які допоможуть йому вижити.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло