Туреччина заявляє про «позитивні» результати переговорів з рф щодо врегулювання зернової кризи

Туреччина заявляє про «позитивні» результати переговорів з рф щодо врегулювання зернової кризи

Турецький Azov Concord стало першим іноземним судном, яке вийшло з українського порту Маріуполь за кілька годин після переговорів

Туреччина заявляє про «позитивні» результати переговорів з рф щодо врегулювання зернової кризи
Зустріч оборонних делегацій Туреччини та росії
Фото: aa.com.tr

Стало відомо, що за підсумками переговорів між військовими делегаціями Туреччини й рф прийнято рішення про проведення чотиристоронньої зустрічі (Туреччина, росія, Україна та ООН) для обговорення теми виведення суден із зерном із портів України.

Джерело. Про це повідомляє турецьке інформагентство Anadolu.

Деталі. Міністр національної оборони Туреччини Хулусі Акар раніше обговорював тему запобігання продовольчій кризі в телефонних розмовах із колегами з рф та України.

Після цього делегація оборонного відомства Туреччини вирушила до росії для обговорення питання розблокування торговельного судноплавства в Чорному морі з метою транспортування зерна з українських портів, а також забезпечення безпечного повернення військово-транспортних літаків ЗС Туреччини з аеропорту «Бориспіль» у Києві.

Згідно з повідомленням, переговори військових делегацій Туреччини та рф, очолюваних турецькими та російськими генералами, пройшли у «конструктивному та позитивному ключі». Чотиристороння зустріч у разі згоди всіх сторін може пройти найближчими тижнями в Туреччині.

Зазначається, що за кілька годин після закінчення тривалих переговорів турецьке суховантажне судно Azov Concord залишило один із портів України. Azov Concord стало першим іноземним судном, яке вийшло з українського порту Маріуполь, підконтрольного російській армії та сепаратистам.

Бекграунд. Нагадаємо, що росія готова до проведення чотиристоронньої зустрічі з ООН, Туреччиною та Україною щодо вивезення зерна з українських портів.

Водночас Міністерство закордонних справ України запевнило, що будь-які домовленості, які не враховують інтереси України, будуть відкинуті.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло