Прем'єр-міністр Грузії Гарібашвілі заявив, що Арахамія перешкоджав його країні отримати статус кандидата у члени Євросоюзу

Прем'єр-міністр Грузії Гарібашвілі заявив, що Арахамія перешкоджав його країні отримати статус кандидата у члени Євросоюзу

Сам Давид Арахамія цю інформацію заперечив

Прем'єр-міністр Грузії Гарібашвілі заявив, що Арахамія перешкоджав його країні отримати статус кандидата у члени Євросоюзу
Фото: YouTube/Parliament of Georgia

Що сталося. Прем'єр-міністр Грузії Іраклі Гарібашвілі заявив, що одним з головних ініціаторів, які вимагали не надавати Грузії статус країни-кандидата на членство в ЄС, є український парламентар, лідер фракції «Слуги Народу» Давид Арахамія.

Джерело. Про це він сказав під час свого виступу у грузинському парламенті.

Деталі. За словами Гарібашвілі, «одним із головних ініціаторів та їхнім (опозиціонерів – ред.) партнером, який в Європі та Америці – я знаю це від наших європейських та американських колег – наполягав на неприйнятті статусу кандидата для Грузії, разом з вами, шановні опоненти, був пан Арахамія, представник української влади».
Він зазначив, що Європа нібито отримала ультиматум  –   якщо Грузія отримає статус кандидата, Україна «буде дуже розчарована».

«Пан Арахамія, носій грузинського прізвища, виступає з ганебними звинуваченнями. Наприклад, їхні друзі в Україні звинувачують нас, ніби ми, влада, інструктуємо спецслужби і допомагаємо підсанкційним російським компаніям. Поки що ви не наводили жодних фактів. Це ворожнеча з країною, де ваша реакція, де ваше партнерство?» – додав Гарібашвілі.

У відповідь Давид Арахамія заявив, що Гарібашвілі поширює дезінформацію, і що насправді український уряд зробить усе можливе, щоб допомогти Грузії стати членом ЄС. На його думку, грузинський народ зараз «є заручником проросійського олігарха з маріонетковим урядом».

«Ми як Україна, як влада України допомагатимемо максимально Грузії ставати членом ЄС. І не звертайте, будь ласка, увагу на відверті вкиди та фейки грузинського уряду, зокрема прем'єр-міністра, який поширює недостовірну інформацію просто на замовлення одного олігарха. [...] Грузини, тримайтеся, на нас разом чекає велике майбутнє всередині Європи», – резюмував Арахамія.

Бекграунд. Нагадаємо, раніше Європейська комісія рекомендувала надати Україні та Молдові статус кандидатів у ЄС як символічний крок на довгому шляху до членства в Європейському Союзі.

При цьому Комісія також рекомендувала Грузії отримати статус кандидата, але після того, як вона виконає конкретні умови.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло