Прем'єр-міністр Грузії Гарібашвілі заявив, що Арахамія перешкоджав його країні отримати статус кандидата у члени Євросоюзу
Сам Давид Арахамія цю інформацію заперечив

Що сталося. Прем'єр-міністр Грузії Іраклі Гарібашвілі заявив, що одним з головних ініціаторів, які вимагали не надавати Грузії статус країни-кандидата на членство в ЄС, є український парламентар, лідер фракції «Слуги Народу» Давид Арахамія.
Джерело. Про це він сказав під час свого виступу у грузинському парламенті.
Деталі. За словами Гарібашвілі, «одним із головних ініціаторів та їхнім (опозиціонерів – ред.) партнером, який в Європі та Америці – я знаю це від наших європейських та американських колег – наполягав на неприйнятті статусу кандидата для Грузії, разом з вами, шановні опоненти, був пан Арахамія, представник української влади».
Він зазначив, що Європа нібито отримала ультиматум – якщо Грузія отримає статус кандидата, Україна «буде дуже розчарована».
«Пан Арахамія, носій грузинського прізвища, виступає з ганебними звинуваченнями. Наприклад, їхні друзі в Україні звинувачують нас, ніби ми, влада, інструктуємо спецслужби і допомагаємо підсанкційним російським компаніям. Поки що ви не наводили жодних фактів. Це ворожнеча з країною, де ваша реакція, де ваше партнерство?» – додав Гарібашвілі.
У відповідь Давид Арахамія заявив, що Гарібашвілі поширює дезінформацію, і що насправді український уряд зробить усе можливе, щоб допомогти Грузії стати членом ЄС. На його думку, грузинський народ зараз «є заручником проросійського олігарха з маріонетковим урядом».
«Ми як Україна, як влада України допомагатимемо максимально Грузії ставати членом ЄС. І не звертайте, будь ласка, увагу на відверті вкиди та фейки грузинського уряду, зокрема прем'єр-міністра, який поширює недостовірну інформацію просто на замовлення одного олігарха. [...] Грузини, тримайтеся, на нас разом чекає велике майбутнє всередині Європи», – резюмував Арахамія.
Бекграунд. Нагадаємо, раніше Європейська комісія рекомендувала надати Україні та Молдові статус кандидатів у ЄС як символічний крок на довгому шляху до членства в Європейському Союзі.
При цьому Комісія також рекомендувала Грузії отримати статус кандидата, але після того, як вона виконає конкретні умови.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].