«Ми не згодні, що має бути черга», – посол України в ЄС про європейські перспективи країни

«Ми не згодні, що має бути черга», – посол України в ЄС про європейські перспективи країни

Водночас Ченцов визнав, що повноцінна євроінтеграція може статися лише після війни

This text is also available in English
«Ми не згодні, що має бути черга», – посол України в ЄС про європейські перспективи країни
Фото: pexels.com

Стало. відомо, що напередодні саміту, де європейські лідери мають схвалити надання Україні статусу країни – кандидата на вступ до ЄС, український посол у Євросоюзі Всеволод Ченцов схарактеризував європейські перспективи України й терміни, в які вони можуть реалізуватися.

Джерело. Про це він заявив в інтерв'ю BBC.

Деталі.  «Ми не згодні, що має бути черга. Кожна держава має власну дорожню карту, свій власний шлях. І якщо є політична воля, якщо суспільство і бізнес підтримують бажання швидко та рішуче проводити реформи, то чому ми маємо чекати?», – вважає Ченцов.

За його словами, багато європейських країн (зокрема, Албанія, Північна Македонія, Чорногорія та Сербія) мають статус кандидатів у ЄС уже багато років, проте поки що помітно не наблизилися до повноцінного вступу до союзу.

Передбачається, що лідери ЄС у четвер вранці проведуть зустріч зі своїми балканськими колегами, щоб «розвинути тісні зв'язки», проте очікується, що ці дискусії будуть непростими.

Крім того, деякі члени Євросоюзу наполягають, що статус країни-кандидата має набути Боснія. Посол України вважає, що ймовірність цього поки що невелика, але можна розраховувати на прогрес в іншому питанні – зближення з Євросоюзом Північної Македонії та Албанії.

Коментуючи темпи реформ в Україні, Ченцов визнав, що повноцінна євроінтеграція може статися лише після війни: «Справжній процес інтеграції розпочнеться, коли війну буде закінчено. Зрозуміло, для цього знадобиться деякий час, і ми говоримо про те, що для наступного етапу знадобляться місяці, а не роки».

Український посол наголосив: «Ми не починаємо з нуля». Він нагадав про роботу, зроблену з 2014 року, коли ЄС та Україна підписали угоду про асоціацію.

Бекграунд. Нагадаємо, що деякі європейські дипломати попереджали, що для вступу до ЄС насправді знадобиться багато років.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло