«Ми не згодні, що має бути черга», – посол України в ЄС про європейські перспективи країни

«Ми не згодні, що має бути черга», – посол України в ЄС про європейські перспективи країни

Водночас Ченцов визнав, що повноцінна євроінтеграція може статися лише після війни

This material is also available in English
«Ми не згодні, що має бути черга», – посол України в ЄС про європейські перспективи країни
Фото: pexels.com

Стало. відомо, що напередодні саміту, де європейські лідери мають схвалити надання Україні статусу країни – кандидата на вступ до ЄС, український посол у Євросоюзі Всеволод Ченцов схарактеризував європейські перспективи України й терміни, в які вони можуть реалізуватися.

Джерело. Про це він заявив в інтерв'ю BBC.

Деталі.  «Ми не згодні, що має бути черга. Кожна держава має власну дорожню карту, свій власний шлях. І якщо є політична воля, якщо суспільство і бізнес підтримують бажання швидко та рішуче проводити реформи, то чому ми маємо чекати?», – вважає Ченцов.

За його словами, багато європейських країн (зокрема, Албанія, Північна Македонія, Чорногорія та Сербія) мають статус кандидатів у ЄС уже багато років, проте поки що помітно не наблизилися до повноцінного вступу до союзу.

Передбачається, що лідери ЄС у четвер вранці проведуть зустріч зі своїми балканськими колегами, щоб «розвинути тісні зв'язки», проте очікується, що ці дискусії будуть непростими.

Крім того, деякі члени Євросоюзу наполягають, що статус країни-кандидата має набути Боснія. Посол України вважає, що ймовірність цього поки що невелика, але можна розраховувати на прогрес в іншому питанні – зближення з Євросоюзом Північної Македонії та Албанії.

Коментуючи темпи реформ в Україні, Ченцов визнав, що повноцінна євроінтеграція може статися лише після війни: «Справжній процес інтеграції розпочнеться, коли війну буде закінчено. Зрозуміло, для цього знадобиться деякий час, і ми говоримо про те, що для наступного етапу знадобляться місяці, а не роки».

Український посол наголосив: «Ми не починаємо з нуля». Він нагадав про роботу, зроблену з 2014 року, коли ЄС та Україна підписали угоду про асоціацію.

Бекграунд. Нагадаємо, що деякі європейські дипломати попереджали, що для вступу до ЄС насправді знадобиться багато років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло