«Магазини зачинилися і більше не відчиняться»: Nike повністю йде з росії

«Магазини зачинилися і більше не відчиняться»: Nike повністю йде з росії

Темпи виходу західних компаній з країни прискорюються

«Магазини зачинилися і більше не відчиняться»: Nike повністю йде з росії
фото REUTERS/Anton Vaganov

Американський виробник спортивного одягу Nike повністю залишає росію, повідомляє Reuters

Nike заявила 3 березня, що тимчасово призупинить роботу всіх своїх магазинів у росії у відповідь на агресію москви в Україні, додавши, що ті, які все ще відкриті, знаходяться під управлінням незалежних партнерів.

Nike приєдналася до інших великих західних брендів, таких як McDonald's та Renault, підтвердивши, що повністю покине країну.

«Nike вирішила залишити російський ринок. Наш пріоритет – забезпечити повну підтримку наших співробітників, поки ми відповідально скорочуємо нашу діяльність у найближчі місяці», – йдеться у повідомленні Nike.

Іноземні компанії, які йдуть з росії через війну в Україні, стикаються з перспективою прийняття нових законів, що дозволяють москві заарештовувати активи та накладати кримінальні покарання. Це спонукало деякі підприємства прискорити вихід.

«Те, що було струмочком, стає потоком», – сказав Пол Масгрейв, професор політології Масачусетського університету про вихід західних компаній з росії.

Для Nike, яка отримує менше 1% своєї виручки від України та росії разом узятих, цей крок значною мірою є символічним, а не суттєвим для її фінансових показників.

Інші виробники спортивного одягу також виходять.

Adidas наразі не планує відновлювати бізнес у росії, повідомила Reuters німецька компанія з виробництва спортивного одягу.

«Робота магазинів Adidas в росії, як і раніше, призупинена до особливого розпорядження, це стосується і доставки товарів у росію з-за кордону», – йдеться в повідомленні.

Раніше про звільнення з російського ринку оголосили компанія IKEA, мережа готелів Marriott, мережа ресторанів швидкого харчування McDonald's, бренди Chanel, Marks & Spencer та багато інших – сотні міжнародних компаній.

Нагадаємо, росіяни масово скуповують товари в мережі магазинів Decathlon через їх закриття.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло