Судна «Совкомфлоту» під прапором Ліберії доставляють російську нафту до Європи в обхід санкцій

Судна «Совкомфлоту» під прапором Ліберії доставляють російську нафту до Європи в обхід санкцій

Російська компанія змогла обійти обмеження завдяки оформленню танкерів як власності своїх «дочок» на Кіпрі та в ОАЕ

Судна «Совкомфлоту» під прапором Ліберії доставляють російську нафту до Європи в обхід санкцій
Фото: ukrstrahovanie

Що сталося. Танкери, які належать російській держкомпанії «Совкомфлот», продовжують доставляти нафту до портів Європи в обхід західних санкцій.

Джерело. Про це повідомила міжнародна платформа розслідувань OCCRP.

Деталі. Як з'ясували розслідувачі, російська компанія змогла обійти обмеження завдяки тому, що оформила судна як власність своїх дочірніх компаній на Кіпрі та в Об'єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ).

Фахівець з міжнародної політики та фінансів Рікардо Соарес розповів, що у цій ситуації практично неможливо відстежити право володіння судном, тим більше коли компанія змінює назви кораблів, а самі танкери відключають трекери в деяких країнах. Він також наголосив, що плавання під ліберійським прапором – це найпростіший спосіб приховати походження судна.

OCCRP виявила понад 18 танкерів «Совкомфлоту», які продовжують здійснювати рейси. Кожне судно у середньому перевозить нафту приблизно на $240 млн.

Бекграунд. ОАЕ стали місцем порятунку для росії з точки зору обходу санкцій на ринку сировини. Так, три найбільших російських виробники нафти оцінюють Дубай як майданчик для торгових операцій. Декілька російських фірм уже відкрили офіси в ОАЕ.

Mind проаналізував, як змінюється глобальний енергоринок та які компанії вирішили зірвати куш в обхід санкцій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло