Захистом поставок зброї до України від російських нападів займається спецназ США – NYT

Захистом поставок зброї до України від російських нападів займається спецназ США – NYT

Цей факт відомий російській розвідці, хоча офіційно США цього не визнають

Захистом поставок зброї до України від російських нападів займається спецназ США – NYT
Фото: investory.news

Що сталося. ЦРУ та спецпідрозділи США координують постачання зброї Києву, передачу розвідданих та навчання українських військових.

Джерело. Про це повідомляє The New York Times.

Деталі. Зазначається, що до цього також залучені й представники інших країн НАТО. Більшість працює на базах у ФРН, Франції та Британії, але є ті, хто знаходиться в Києві.

За даними NYT, ці фахівці консультують українські війська зі штабів в інших частинах країни або віддалено із застосуванням зашифрованого зв'язку.

У виданні зазначають, що цей факт відомий російській розвідці, хоча офіційно США цього не визнають.

NYT повідомляє, що незадовго після російського вторгнення 10-та група армійського спецназу США, яка до цього навчала військовослужбовців на заході України, створила у Німеччині групу планування для координації постачання військової техніки. Співробітниця міністерства оборони США Крістін Вормут розповіла, що допомога спрямована на захист цих постачань від можливих ракетних ударів з боку росії. Загалом у Європі існує близько 20 подібних осередків.

Бекграунд. Раніше NYT зробив примітку про те, що посадовці США заявили, що український уряд надав їм мало секретних брифінгів або подробиць про їхні оперативні плани, а українські офіційні особи визнали, що вони не розповідають американцям усього.

Американські чиновники припускають, що влада України не хоче ділитися інформацією, яка може свідчити про ослаблення рішучості або створювати враження, що вони можуть не перемогти. По суті, українська влада не хоче надавати інформацію, яка могла б підштовхнути США та інших їхніх західних партнерів до уповільнення поставок зброї.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло