Євросоюз не позбавить Україну статусу кандидата на членство, якщо країна не виконає умови — Стефанішина

Євросоюз не позбавить Україну статусу кандидата на членство, якщо країна не виконає умови — Стефанішина

Україна має виконати сім умов

Євросоюз не позбавить Україну статусу кандидата на членство, якщо країна не виконає умови  — Стефанішина
Фото: Pexels

Що сталося. У разі невиконання умов Європейської комісії щодо надання статусу кандидата на членство в ЄС Україна не позбудеться цього статусу.

Джерело. Про це заявила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в ефірі національного телемарафону.

Деталі. За її словами, «рішення Євроради, яке було ухвалене 23 червня, відмінне від тієї рекомендації, яку надала Єврокомісія. Тому що статус кандидата ми отримали безумовно... Що стосується семи умов, то рішення передбачає, що Єврокомісія в кінці року зробить оцінку виконання цих умов, і від цього визначитимуться подальші етапи, пов'язані з членством».

На запитання, чи йдеться про можливість відкликання статусу кандидата в разі невиконання певних умов, віцепрем'єрка відповіла: «Ні. Україна отримала статус кандидата і крапка».

Стефанішина уточнила, що виконання цих семи умов дозволить почати перемовини про вступ до ЄС. Вона додала, що всі ці умови мають дуже важливий політичний характер, тому важко визначитися, яку із них виконати найскладніше.

Бекграунд. Нагадаємо, 23 червня Європейська рада надала Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Пізніше стало відомо, що Україна може стати членом Європейського Союзу приблизно за 7 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло