За час війни українці відкрили понад 50 000 нових бізнесів

За час війни українці відкрили понад 50 000 нових бізнесів

Понад 12 000 підприємців зареєстрували за три тижні червня

За час війни українці відкрили понад 50 000 нових бізнесів
Фото: diia.gov.ua

Що сталося. В Україні зареєстрували понад 51 000 нових бізнесів з моменту початку війни, серед них 43 000 ФОПів та 8 000 юридичних осіб.

Джерело. Про це повідомляє Opendatabot.

Деталі. На початку червня зафіксований новий рекорд воєнного періоду з реєстрацій ФОПів – 4 652 підприємці. Загалом за три тижні червня зареєстрували понад 12 000 підприємців.

Зазначається, що помітно змінилася географія реєстрації нових компаній. Так, у червні в Києві зареєструвалися 40% ФОПів від довоєнних показників, у Львові – 45%, а в Харкові – лише 25%.

В Opendatabot наголошують, що війна змінила також і напрями діяльності малого та середнього бізнесів.

У лютому перше місце за кількістю реєстрацій нових ФОПів посідали бізнеси зі сфери «Комп'ютерного програмування, консультування та пов'язана з ними діяльність», а категорії «Надання інформаційних послуг» та «Надання інших індивідуальних послуг» – третю та четверту позиції.

За три місяці війни ситуація змінилася. На перші позиції за кількістю нових ФОПів вийшла «Роздрібна торгівля». Разом бізнеси, пов'язані з роздрібною та оптовою торгівлею, становили 37% від усіх нових ФОПів.

Бекграунд. Нагадаємо: уряд запустив три грантові програми підтримки бізнесу в перероблюванні та ІТ. Перша передбачає безповоротні гранти на створення та розвиток підприємств перероблювання. Дві інші розраховані для ІТ-сектору та стартапів у сфері високих технологій.

Раніше створений бізнес також продовжує функціонувати в Україні попри війну: 60% компаній продовжують працювати, а 90% планують продовжити діяльність в Україні в III–IV кварталах 2022 року.

Mind радив, як українським компаніям відшкодувати збитки внаслідок бойових дій і що можуть зробити підприємці вже зараз, щоб наблизити отримання компенсацій за втрати через вторгнення рф.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло