ЄС надасть Україні захисне обладнання від хімічних, біологічних та ядерних загроз на 11,3 млн євро

ЄС надасть Україні захисне обладнання від хімічних, біологічних та ядерних загроз на 11,3 млн євро

Допомога включатиме спеціалізовані захисні костюми, дезактивуючі речовини та обладнання для операцій з дезактивації

Этот материал также доступен на русском языке
ЄС надасть Україні захисне обладнання від хімічних, біологічних та ядерних загроз на 11,3 млн євро
Фото: gettyimages

Що сталося. Європейська комісія на запит українського уряду надасть Україні захисне спорядження від хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних загроз на 11,3 млн євро.

Джерело. Про це йдеться у повідомленні Єврокомісії.

Деталі. Обладнання, надане ЄС, включатиме 300 000 спеціалізованих захисних костюмів, 5600 літрів дезактивуючих речовин і 850 одиниць обладнання для операцій з дезактивації.

ЄС також поставить в українські лікарні монітори пацієнтів, інфузійні помпи та апарати штучної вентиляції легень і захисне обладнання для медичного персоналу (маски та халати).

Ця допомога буде доставлена в Україну з аварійних запасів ЄС, які зберігаються в Румунії, Угорщині, Швеції, Німеччині, Греції та Данії.

«Протягом останніх чотирьох місяців ми цілодобово працювали, щоб забезпечити швидку реакцію ЄС на запити України щодо специфічного обладнання та гуманітарних вантажів. Вже 30 країн передали Україні товари через Механізм цивільного захисту ЄС, але враховуючи величезні медичні потреби, викликані війною, що триває, ми мобілізували стратегічні резерви rescEU», – сказав комісар з антикризового управління Янез Ленарчич.

За його словами, обладнання вже на шляху до України.

Бекграунд. Раніше погодити надання Україні обладнання для захисту від хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних загроз планували на саміті лідерів НАТО, що відбувся 24 березня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло