Україна та ЄС відновлюють міждержавну торгівлю електроенергією – «Укренерго»

Україна та ЄС відновлюють міждержавну торгівлю електроенергією – «Укренерго»

ENTSO-E погодило відновлення експорту української електроенергії з 30 червня цьогоріч

Этот материал также доступен на русском языке
Україна та ЄС відновлюють міждержавну торгівлю електроенергією – «Укренерго»
Фото: depositphotos.com

Стало відомо, що оператори системи передачі (ОСП) континентальної Європи ENTSO-E визнали, що «Укренерго» разом з операторами Румунії, Словаччини та Угорщини виконали всі необхідні для цього технічні передумови. 

Джерело. Про це повідомляє пресслужба НЕК «Укренерго» з посиланням на ENTSO-E.

Деталі. На першому етапі доступна пропускна спроможність міждержавних перетинів (експорт/імпорт) розподілятиметься лише на добових аукціонах і буде обмежена обсягом до 100 МВт, а також підлягатиме щоденному аналізу. При цьому наразі розподіляються лише перетини в напрямку Румунії.

Зазначається, що перший аукціон на розподіл пропускної спроможності до Румунії проходить 28 червня з днем постачання на 30 червня.

«Виконання вимог ENTSO-E для відкриття експорту могло зайняти близько року, але, як і нашу синхронізацію, нам вдалося це зробити в неймовірно швидко. Тому сьогодні «Укренерго» та інші європейські ОСП можуть говорити про велику енергетичну перемогу», – зазначив голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Цей важливий крок, менш ніж через чотири місяці після екстреної синхронізації, демонструє рішучу відданість європейських операторів передачі щодо підтримки України у відновленні її енергосистеми. Ці здобутки досягнуті завдяки посиленій роботі всіх операторів системи передачі й особливо «Укренерго» та операторів сусідніх країн», – зазначили в ENTSO-E.

«Укренерго», українські енергетичні компанії та ОСП суміжних країн для відновлення торгівлі електроенергії з ЄС після синхронізації з енергосистемою ENTSO-E виконали шість технічних передумов, необхідних для забезпечення відповідності ключовим пріоритетам та принципам ENTSO-E.

Бекграунд. Нагадаємо, що Європейська мережа операторів передачі електроенергії погодила розширення експорту української електроенергії до Європи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло