Транспортний «безвіз» із Євросоюзом починає діяти – міністр інфраструктури

Транспортний «безвіз» із Євросоюзом починає діяти – міністр інфраструктури

Строк угоди становить 1 рік із можливістю продовження

Транспортний «безвіз» із Євросоюзом починає діяти – міністр інфраструктури
Фото: Міністерство інфраструктури України

У Ліоні підписано угоду про «безвізові» вантажоперевезення між Україною та Євросоюзом. Про це заявив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

«Транспортний безвіз» із ЄС починає діяти! Він скасовує необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів на двосторонні та транзитні перевезення до країн ЄС та дозволяє уникати зупинки експорту української продукції через автопропускні пункти», – написав Олександр Кубраков у Facebook.

За словами міністра, угода була підписана в найкоротші терміни, зважаючи на те, що переговори розпочалися восени 2021 року.

Міністр також подякував європейським колегам за прискорення процесу підписання угоди, особливо враховуючи «складну логістичну ситуацію в Україні, спричинену блокадою морських портів та пошкодженням транспортної інфраструктури».

«Продовольча криза, що наразі розгортається, є наочним доказом того, що наша інтеграція в Європу відповідає інтересам не тільки України, а й усієї світової спільноти», – сказав Олександр Кубраков.

Також угодою передбачаються заходи зі спрощення визнання водійських документів, додав міністр. Відтепер Україна та ЄС звільняють власників посвідчень водіїв, виданих однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія.

Строк угоди становить 1 рік із можливістю пролонгації, а тимчасово набирає чинності вже відсьогодні На постійній основі угода запрацює після завершення усіх ратифікаційних процедур.

Раніше повідомлялося, що Україна та ЄС погодили текст угоди про лібералізацію автоперевезень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло