В «Укрзалізниці» заперечили зв'язок між ростом тарифів і призупиненням роботи комбінатів «Метінвесту»

В «Укрзалізниці» заперечили зв'язок між ростом тарифів і призупиненням роботи комбінатів «Метінвесту»

Камишін сказав, що затрати через підвищення тарифу не становлять великий відсоток від прибутків «Метінвесту»

В 	«Укрзалізниці» заперечили зв'язок між ростом тарифів і призупиненням роботи комбінатів 	«Метінвесту»
Фото: Rail.insider

Що сталося. Голова правління «Укрзалізниці» («УЗ») Олександр Камишін заявив, що рішення гірничо-металургійної групи «Метінвест» Ріната Ахметова і Вадима Новинського призупинити роботу кількох підприємств не може бути пов'язане з підвищенням залізничних тарифів на 70%.

Джерело. Про це Камишін написав у своєму телеграм-каналі.

Деталі.  «Вчора «УЗ» оголосила про підвищення тарифу на вантажні перевезення. І вчора ж «Метінвест» оголосив про призупинення роботи двох комбінатів, за їх словами «через логістичні та економічні чинники», – розказав він.

Камишін погодився, що зі сторони може здатися, що ці події напряму пов’язані, проте повідомив, що це не так.

Він зазначив, що за травень «Метінвест» навантажив 1,1 млн тонн залізорудної сировини, із них 725 000 тонн на експорт.

Тариф для «Метінвесту» на довгих маршрутах збільшиться на $7 за тонну, тому у другому півріччі затрати компанії збільшаться на $56 млн. При цьому «Метінвест» прозвітував про $3 млрд чистого прибутку за першу половину 2021 року.

«Я знаю, що Рінат Леонідович – справжній патріот України. Тому я впевнений, що він не погодив би зупинку двох ГЗК через підняття логістичних затрат на $56 млн за рік», – заявив Камишін.

Ще Камишін зазначив, що залізничний тариф на перевезення залізної руди Україною зараз вшестеро нижчий за польські тарифи. Після підвищення тариф буде нижчий в 3,5 раза.

«Українців вже давно готують до євроінтеграції поступовим переходом до європейських тарифів. Великий бізнес теж має пройти цей шлях», – сказав він.

Бекграунд. 28 червня стало відомо, що Міністерство інфраструктури України погодилося з пропозицією «Укрзалізниці» про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%. А вчора пресслужба «Метінвеста» заявила про припинку роботи декількох своїх комбінатів. Із середини червня група розпочала процес призупинення роботи ГЗК у Кривому Розі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло