НАЗК уперше виключило з кандидатів на санкції росіянина, який «засудив режим і пішов з посади»

НАЗК уперше виключило з кандидатів на санкції росіянина, який «засудив режим і пішов з посади»

Кандидат на санкції звільнився з компанії, що входить до десятки найбільших за виторгом у сфері енергетики

НАЗК уперше виключило з кандидатів на санкції росіянина, який 	«засудив режим і пішов з посади»
Фото: slovoidilo.ua

Що сталося. Національне агентство із питань запобігання корупції (НАЗК) уперше виключило особу зі списку кандидатів на санкції. Через війну санкційний претендент засудив путінський режим та звільнився з посади члена правління однієї з найбільших державних компаній рф.

Джерело. Про це йдеться на сайті НАЗК.

Деталі. Зазначається, що ця компанія входить до десятки найбільших за виторгом у сфері енергетики. Вона сплачує великі податки до російського бюджету, чим фактично фінансує тероризм.

Росіянин звернувся до НАЗК із проханням бути виключеним зі списку.

Частина визначених НАЗК «кандидатів» уже опинилась під міжнародними санкціями. Серед них низка керівників державної компанії «Ростех»: член правління та заступник гендиректора Ігор Зав’ялов, заступник гендиректора Максим Виборних та директор із внутрішнього аудиту Наталія Смирнова. Усі вони вже потрапили до санкційного списку США.

Для того щоб не потрапити під міжнародні санкції, кандидат має публічно засудити російський режим,  звільнитися зі своє посади в державних органах чи компанії або ж виконати іншу дію, яка передбачена для відповідної категорії. Такий механізм визначений групою Єрмака – Макфола щодо санкцій в Дорожній карті індивідуальних санкцій.

Бекграунд. Раніше НАЗК подякувало міністру оборони рф сергію шойгу «за неоціненний внесок у те, що російські засоби та ресурси для нападу на Україну були розкрадені ще на етапі їхнього накопичення на кордоні».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло