Депутати Консервативної партії Великої Британії планують змінити механізм голосування, щоб ініціювати відставку Джонсона — ЗМІ

Депутати Консервативної партії Великої Британії планують змінити механізм голосування, щоб ініціювати відставку Джонсона — ЗМІ

Раніше Джонсону вже висували вотум недовіри

Депутати Консервативної партії Великої Британії планують змінити механізм голосування, щоб ініціювати відставку Джонсона  — ЗМІ
Фото: Bloomberg

Що сталося. Депутати Консервативної партії Великої Британії мають обговорити зміну механізму ініціювання вотуму недовіри прем’єр-міністру Борису Джонсону, щоб організувати ще одне голосування на тлі відставок в уряді.

Джерело. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на свої джерела.

Деталі. Зазначається, що «Комітет 1922 року» Консервативної партії має внутрішнє правило, яке дозволяє ініціювати вотум недовіри прем’єру в разі збору підписів третини депутатів. Якщо голосів за відставку глави уряду не набирається достатньо, він отримує «імунітет» на один рік.

Тепер «Комітет 1922 року» хоче переглянути це правило і дозволити ініціювати вотум недовіри знову.
Причиною невдоволення Консервативної партії стали неправдиві заяви Даунінг-стрит щодо колишнього заступника «парламентського кнута» Кріса Пінчера, якого звинувачують у домаганнях до двох колег.

Канцелярія Джонсона стверджувала, що він не знав про цей інцидент і тому підтримав повторне призначення Пінчера у 2022 році, але пізніше прем’єр був змушений визнати, що це не так.

Це призвело до хвилі відставок у британському уряді, починаючи з міністрів охорони здоров’я і фінансів. Станом на 6 липня з уряду Джонсона пішли два глави міністерств, 14 молодших членів уряду і 12 парламентських секретарів.
Представник Джонсона, повідомив, що британський прем’єр упевнений у тому, що зможе здобути достатньо голосів на підтримку в разі нового вотуму недовіри.

Бекграунд. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Борис Джонсон залишаєтьсяна посаді прем'єр-міністра Великої Британії, але його авторитет впав після того, як йому ледве вдалося досягти вотуму довіри від своєї партії консерваторів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло