В росії робочих на підприємствах, які простоюють через санкції, вербують на війну з Україною

В росії робочих на підприємствах, які простоюють через санкції, вербують на війну з Україною

Обіцяють щомісячну зарплату близько 300 000 рублів, але охочих небагато

В росії робочих на підприємствах, які простоюють через санкції, вербують на війну з Україною
Фото: DR

У державній Об'єднаній суднобудівній корпорації (ОСК) та на Лебединському гірничо-збагачувальному комбінаті російського мільярдера Алішера Усманова робітникам пропонують взяти участь у військових діях на території України як «добровольців» ПВК або контрактників Міноборони рф, розповіли четверо співробітників цих компаній виданню The Moscow Times.

Співробітникам «Адміралтейських верфей», що входять в ОСК, запропонували службу в Україні за контрактом з Міноборони рф із щомісячною зарплатою в 300 000 рублів, розповів кореспонденту один з робітників пітерського суднобудівного підприємства. За його словами, 2 червня начальник одного з цехів викликав 20 робітників до кабінету, де військком видав їм повістки до військкомату.

«За яким принципом обирали людей – незрозуміло, різний вік. Можливо, викликали лише тих, хто має прописку Петербурга. За плечима у робітників, наскільки знаю, лише армія», – розповів один із робітників.

Із двох десятків робітників ніхто не погодився, тож деталей він не знає. Але місяць тому один із його колег із сусіднього цеху погодився підписати контракт і вже вирушив до України.

Аналогічні пропозиції від керівництва надходили робітникам Балтійського заводу, що також входить до ОСК. Про це виданню повідомили двоє співробітників пітерського підприємства.

«Пропонували тим, хто має хороший досвід, вік тут ні до чого. Наприклад, повістку дали одному вже немолодому нашому співробітнику, який пройшов другу Чеченську війну», – розповів один із робітників.

Об'єднана суднобудівна корпорація, куди входять Балтзавод та «Адміралтейські верфі», навесні потрапила під санкції США та ЄС.

Робітники Балтзаводу, що випускає кораблі та судна, атомні та дизель-електричні криголами, в неофіційній групі в соцмережах обговорюють падіння доходів після введення санкцій.

Один із робітників стверджує, що за квітень він отримав «від’ємну» зарплату. За 15 робочих днів йому нарахували 27 000 рублів з урахуванням надбавки за «шкідливість». Через вирахування податків, плати за гуртожиток і попередній борг в 19 000 рублів співробітник залишився винен заводу більше 2000 рублів.

Один із співробітників Лебединського гірничо-збагачувального комбінату, що входить в “Металінвест” мільярдера Алішера Усманова, розповів The Moscow Times, що на підприємстві вже кілька місяців набирають «добровольців» на війну в Україні. Він стверджує, що сам два місяці провів у відрядженні в Україні «добровольцем» від однієї із ПВК.

За його словами, у відділі кадрів робітникам пропонують взяти відпустку із збереженням робочого місця. «Добровольцям» пропонують щомісячну зарплату 205 000 рублів.

Про схожий випадок наприкінці червня писало видання «Верстка». За інформацією видання, керівництво Оскольського електрометалургійного комбінату імені О. О. Угарова також пропонувало робітникам підписати контракт на службу. Відділ кадрів заводу організував збори, на які запросили чоловіків до 35 років. Тим, хто погодиться поїхати в Україну, обіцяли по 300 000 рублів в місяць та збереження робочого місця.

Бекграунд. Нагадаємо, внаслідок санкцій та відмови західних компаній продовжувати роботу в росії гігантський арктичний проект “Восток Ойл” зупинився, оскільки зіткнувся з нестачею «всього, від бурового обладнання та програмного забезпечення до танкерів льодового класу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло