Кремль готується узаконити перехід російської промисловості на воєнні рейки

Кремль готується узаконити перехід російської промисловості на воєнні рейки

Новий законопроєкт забороняє підприємствам відмовлятися від держзамовлень для «спецоперації»

Кремль готується узаконити перехід російської промисловості на воєнні рейки
Фото: EPA/UPG

Що сталося. Російська Держдума ухвалила у першому читанні законопроєкт про «спеціальні економічні заходи» в разі «контртерористичних та інших операціях» за межами росії. Як стверджує британська розвідка, документ дозволить вивільнити активи з державних резервів на війну проти України.

Джерело. Про це йдеться у зведенні від Міністерства оборони Великої Британії.

Що це означає. Там припускають, що такі зміни в законодавстві доводять спроби кремля запровадити економічні заходи для підтримки «спеціальної військової операції» без офіційного оголошення державної мобілізації.

«Це також дозволяє росії уникнути визнання того, що вона бере участь у війні, або її неспроможності подолати українську армію, яку сили рф переважають за чисельністю та озброєнням», – йдеться в повідомленні.

Деталі. Згаданий законопроєкт передбачає внесення змін до закону «Про оборону» і до Трудового кодексу росії. Згідно із законопроєктом, щоб забезпечити проведення «операцій збройних сил рф, інших військ, військових формувань і органів» за кордоном, російський уряд може ухвалювати «рішення про введення спеціальних заходів у сфері економіки».

Серед запропонованих заходів – тимчасове розконсервування мобілізаційних потужностей та обʼєктів, розбронювання матеріальних цінностей державного резерву й понаднормова робота в «окремих організаціях». Ідеться про перепрацювання, роботу в нічний час, у вихідні та святкові дні, а також про надання щорічних оплачуваних відпусток.

Законопроєкт також передбачає, що юридичні особи, незалежно від їхньої організаційно-правової форми та форми власності, не мають права відмовлятися від укладання контрактів у рамках держзакупівель або держоборонзамовлення, якщо йдеться про товари, роботи або послуги, необхідні для забезпечення проведення «операцій» за кордоном.

У поясненні до законопроєкту сказано, що в умовах «спецоперації» виникає «короткострокова підвищена потреба в ремонті озброєння та військової техніки». З огляду на санкції потрібно «тимчасово зосередити зусилля в окремих галузях».

Бекграунд. Напередодні Інститут вивчення війни заявив, що в росії готується прихована мобілізація економіки у рамках підготовки до затяжної війни в Україні. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло