Кремль готує приховану мобілізацію російської економіки для затяжної війни в Україні - Інститут вивчення війни

Кремль готує приховану мобілізацію російської економіки для затяжної війни в Україні - Інститут вивчення війни

Також росія планує інтегрувати Запорізьку АЕС в російську енергосистему

This material is also available in English
Кремль готує приховану мобілізацію російської економіки для затяжної війни в Україні - Інститут вивчення війни
Фото: DR

У росії готується прихована мобілізація економіки у рамках підготовки до затяжної війни в Україні. Про це повідомляє Американський інститут вивчення війни (ISW), пише The Insider.

Експерти організації посилаються на внесений до Держдуми рф законопроект, який забороняє російським підприємствам відмовлятися від державних замовлень для «спецоперацій» та дозволяє примушувати співробітників до роботи у нічний час та у святкові дні.

У тексті ISW йдеться, що російська влада продовжує зусилля щодо розширення резерву новобранців, яких можна використовувати для ведення бойових дій в Україні. 

Також росія планує інтегрувати Запорізьку атомну електростанцію в російську енергосистему, що суперечить попереднім заявам про намір продовжувати постачати електроенергію Україні. 

Російська сторона намагається отримати фізичний доступ до ліній електропередач, щоб забезпечити прямий потік електроенергії в рф.

Крім того, експерти заявили, що російські сили продовжили спроби оточити Лисичанськ і вели наступальні дії на південь та південний захід від міста.

Раніше уряд росії запропонував дозволити примушувати бізнес до держзамовлень на користь армії та спецслужб щодо «контртерористичних та інших операцій» за межами росії.

Такий законопроект було внесено до Держдуми, підписано прем'єром Михайлом Мішустіним та направлено до комітету Думи з оборони. 

У пояснювальній записці йдеться, що в умовах «спеціальної військової операції» на територіях т.зв. «ЛДНР» та України виникає підвищена потреба у ремонті озброєння, військовій техніці та матеріально-технічних засобах. У разі ухвалення законопроекту уряд також зможе залучати співробітників до роботи у нічний час, вихідні та неробочі святкові дні.

Тим часом у “днр” пройшов мітинг проти мобілізації студентів академії МВС, напроти них командир батальйону написав “м’ясо”.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло