Річна інфляція в Україні вперше за шість років перевищила 20%

Річна інфляція в Україні вперше за шість років перевищила 20%

Ціни збільшилися на 3,1% у порівнянні з травнем

This material is also available in English
Річна інфляція в Україні вперше за шість років перевищила 20%
Фото: pixabay.com

Стало відомо, що річна інфляція в Україні за підсумками червня сягнула 21,5%. У порівнянні з травнем інфляція на споживчому ринку становила 3,1%, з початку року – 17,4%.

Джерело. Про це йдеться на сайті Держстату.

Деталі. Як зазначає Bloomberg, зростання споживчих цін на 21,5% є найвищим рівнем за понад шість років.

Базова інфляція станом на червень становила 11,4% у порівнянні з початком року і 1,6% проти травня.

Найбільше з усіх продуктів на споживчому ринку подорожчали яйця. За червень їхня ціна зросла на 17,2%. Загалом харчові продукти за місяць подорожчали на 3,2%, хоча серед них були й товари, які подешевшали. Наприклад, яловичина та фрукти – на 1,1% у порівнянні з травневим показником.

Подешевшали також взуття та одяг – за червень їхня ціна зменшилася на 1,4%. У річному вимірі вони також подешевшали – у червні 2021 року вони коштували на 4,3% дорожче, ніж зараз.

Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 2,4% у порівнянні з травнем цього року та на 19,3% у порівнянні з червнем минулого року.

Збільшилися також і ціни на утримання і ремонт житла, воду, електроенергію, газ та інші види палива – у червні за це треба було віддати на 0,6% більше в порівнянні з травнем цього року й на 3,8%, аніж рік тому.

Не оминуло подорожчання і предметів домашнього вжитку, побутової техніки та поточного утримання житла. Їхня вартість виросла на 2,5% від травня цього року та на 14,1% від червня 2021 року.

Ціни у сфері охорони здоров'я зросли на 0,5% за червень та на 13,2% за рік. Це пов'язано з подорожчанням поштових послуг і телефонного обладнання на 3%.

Вартість зв'язку зросла на 0,9% у порівнянні з травнем цього року та на 10% у порівнянні з червнем 2021 року.

Відпочинок і культура подорожчали на 1,3% за місяць та на 10,2% за рік.

Освіта збільшилася в ціні за червень незначно – на 0,1%, однак за рік її вартість зросла на 15,9%.

Сфера ресторанів і готелів стала вартувати на 1,3% дорожче в порівнянні з травнем цього року та на 15,9% від минулорічного показника.

Рекордсменом у подорожчанні виявився транспорт – за місяць ціни зросли на 11,2%, а за рік на 42,4%. Пов'язано це з подорожчанням палива та мастил на 21,3%, а також проїзду в автодорожньому та залізничному пасажирському транспорті на 7,4% та 4,5% відповідно.

Інші товари та послуги зросли в ціні на 1,7% та 13,9% за місяць та рік відповідно.

Бекграунд. Нагадаємо: станом на початок червня індекс доступності продовольства впав на 37% із початку повномасштабного вторгнення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло