Професійні психотерапевти «тренують» психологів гарячої лінії 1551 у роботі із ПТСР

Професійні психотерапевти «тренують» психологів гарячої лінії 1551 у роботі із ПТСР

Навчання є частиною співробітництва фармкомпанії «Дарниця» з КМДА

Професійні психотерапевти «тренують» психологів гарячої лінії 1551 у роботі із ПТСР
Фото: depositphotos.com

Стало відомо, що психологи Контактного центру Києва (короткий номер 1551) поглиблюють свої знання щодо допомоги киянам і переселенцям у подоланні посттравматичного стресового розладу (ПТСР), набутого за часів війни. Так, фармацевтична компанія «Дарниця» організувала зустріч психологів столичної гарячої лінії з Олегом Чабаном – доктором медичних наук, професором, завідувачем кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії Національного медичного університету імені О. О. Богомольця.

Джерело. Про це повідомляється на сайті компанії.

Деталі. Вебінар відбувся у форматі живої дискусії та розбору практичних кейсів-звернень на гарячу лінію стосовно травматичних стресових подій. ПТСР і гострі стресові розлади під час війни в цивільного населення – актуальна проблема, яка потребує уваги спеціалістів. Мета заходу – допомогти розібратися зі складними питаннями підтримки пацієнтів у гострий період психологічної травми.

Зустріч проходила в межах освітнього проєкту «Дарниці» про посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Компанія запустила інформаційну онлайн-платформу для пацієнтів і лікарів задля підвищення інформованості українців про ПТСР, а також проводить навчання для професійної спільноти.

Цитата. «Наше століття –  «століття травми». Усі вже навіть забули, що в нас була інша всесвітня колективна травма, яка називалася пандемія COVID-19. Після «психоінфекції» COVID-19 ми миттєво, без відпочинку, перейшли в іншу «психоінфекцію», із великим дистресовим впливом, який називається «широкомасштабна війна в Україні 2022», – наголосив Олег Чабан під час зустрічі.

Бекграунд. Відділ психологічної допомоги на гарячій лінії 1551 відкрився у середині червня і за цей час обробив уже близько 200 дзвінків.

Контактний центр міста Києва та фармацевтична компанія «Дарниця» підписали Меморандум про співпрацю у квітні цього року, як повідомляла раніше КМДА. Отже, формуватиметься доступний і зручний сервіс для оперативного прийому звернень громадян стосовно лікарських засобів, їх доступності в аптеках, а також інші види співпраці.

Нагадаємо: ПТСР – це стан психічного здоров’я, який може виникати в людей, що пережили або стали свідками травматичної події (війни, бойових дій, стихійної катастрофи, серйозної аварії, терористичного акту чи зґвалтування).

Згідно зі статистикою, поширеність серед населення посттравматичного стресового розладу в країнах, де відбувалися військові дії, становить від 11% до 50%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло