Канада дозволила ремонтувати турбіни для «Північного потоку – 1» ще протягом двох років

Канада дозволила ремонтувати турбіни для «Північного потоку – 1» ще протягом двох років

Країна вирішила зробити ще один виняток з антиросійських санкцій

Канада дозволила ремонтувати турбіни для «Північного потоку – 1» ще протягом двох років
Фото: ansa.it

Стало відомо, що уряд Канади зробив ще один виняток з антиросійських санкцій і дозволив ремонтувати турбіни для «Північного потоку-1» ще протягом двох років.

Джерело. Про це повідомляє The Globe and Mail із посиланням на джерела в канадському уряді.

Деталі. Ця угода дозволить Німеччині відправити на ремонт до шести турбін для «Північного потоку – 1». Однак видання зазначає, що канадський уряд усе ще зможе в будь-який момент відкликати дозволи на послаблення санкцій.

Бекграунд. Раніше німецька влада домовилася з Канадою, що Оттава передасть Берліну турбіну, необхідну для обслуговування газопроводу «Північний потік», що перебувала в Монреалі на ремонті. Канада не могла передати її росії, оскільки це порушило б запроваджені проти країни санкції.

Щоб Канада змогла переправити турбіну до Німеччини, із санкцій зробили тимчасовий виняток. В уряді ФРН зазначили, що «це полегшить ухвалення рішення для канадців у юридичному сенсі», Берлін підтримає передання техніки німецьким партнерам, а не москві.

У Берліні переконували, що повернення турбіни позбавить росію приводу суттєво знижувати обсяги постачання газу.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що рішення про виняток із санкцій сприйматимуть в москві як «прояв слабкості».

Нещодавно українська група в Канаді подала до суду, щоб зупинити передачу турбін Siemens для «Північного потоку».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло