Байден не добився від Саудівської Аравії зобов'язань щодо збільшення видобутку нафти
Саудити підтримали суверенітет та територіальну цілісність України й висловили зацікавлення щодо експорту українського зерна

Що сталося. 15 липня в місті Джедда – економічному центрі Саудівської Аравії – президент США Джо Байден і спадкоємець Мохаммед бін Салман зустрілися на саміті лідерів країн Перської затоки та арабських держав. У питанні збільшення видобутку нафти сторони перемовин не досягли одностайної згоди.
Джерело. Про це йдеться у матеріалі Mind «Саудівський фронт: що ховається за лаштунками переговорів Вашингтона та Ер-Ріяда».
Сторони. «Я роблю все можливе, щоб збільшити постачання нафти. Саудівці поділяють цю невідкладну необхідність і, ґрунтуючись на наших сьогоднішніх обговореннях, я очікую, що найближчими тижнями ми побачимо подальші кроки», – сказав Байден після переговорів із Мухаммедом бін Салманом.
Саудівська публічна інтерпретація цієї зустрічі виявилася обережнішою. Один із високопоставлених саудівських дипломатів Адель Аль-Джубейр заявив, що Ер-Ріяд добуватиме більше нафти, якщо побачить «дефіцит пропозиції на ринку». Також він зазначив, що Ер-Ріяд прийматиме рішення за погодженням з країнами ОПЕК і учасниками угоди ОПЕК+, що приєдналися до них, серед яких є і росія.
Мухаммед бін Салман підтвердив готовність Саудівської Аравії збільшити виробничу потужність з 12 до 13 млн барелів нафти на добу до 2027 року.
Але це не означає, що саудити так само нарощуватимуть щоденний видобуток. Адже виробнича потужність визначає здатність усіх родовищ і свердловин працювати при максимальній експлуатації, а не кількість нафти, яка поставляється щодня на ринок.
Про квоти щомісячного видобутку учасники ОПЕК зі своїми союзниками домовляються на засіданнях. Найближчий з них очікується на початку серпня. Попередньо Ер-Ріяд погодився наростити нафтовидобуток на 50% у порівнянні з тим, що було заплановано на липень та серпень.
Щодо питань, пов'язаних з Україною: Вашингтон та Ер-Ріяд, швидше за все, розуміють один одного. У комюніке вони «підтвердили свою прихильність наданню критично важливої допомоги українському народу, а також забезпечення безперешкодного експорту зерна для пом'якшення глобальної продовольчої кризи». Крім того, сторони наголосили на «важливості поваги міжнародного права, територіальної цілісності та національного суверенітету».
Бекграунд. Більше за підсумками саміту: що насправді відбувається у відносинах Ер-Ріяда та Вашингтона, які тенденції визначають подальшу траєкторію їх розвитку та як вони можуть позначитися на врегулюванні ситуації в Україні – у матеріалі Mind.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].