Байден не добився від Саудівської Аравії зобов'язань щодо збільшення видобутку нафти

Байден не добився від Саудівської Аравії зобов'язань щодо збільшення видобутку нафти

Саудити підтримали суверенітет та територіальну цілісність України й висловили зацікавлення щодо експорту українського зерна

Байден не добився від Саудівської Аравії зобов'язань щодо збільшення видобутку нафти
Фото: Al Arabiya

Що сталося. 15 липня в місті Джедда – економічному центрі Саудівської Аравії – президент США Джо Байден і спадкоємець Мохаммед бін Салман зустрілися на саміті лідерів країн Перської затоки та арабських держав. У питанні збільшення видобутку нафти сторони перемовин не досягли одностайної згоди.

Джерело. Про це йдеться у матеріалі Mind «Саудівський фронт: що ховається за лаштунками переговорів Вашингтона та Ер-Ріяда».

Сторони. «Я роблю все можливе, щоб збільшити постачання нафти. Саудівці поділяють цю невідкладну необхідність і, ґрунтуючись на наших сьогоднішніх обговореннях, я очікую, що найближчими тижнями ми побачимо подальші кроки», – сказав Байден після переговорів із Мухаммедом бін Салманом.

Саудівська публічна інтерпретація цієї зустрічі виявилася обережнішою. Один із високопоставлених саудівських дипломатів Адель Аль-Джубейр заявив, що Ер-Ріяд добуватиме більше нафти, якщо побачить «дефіцит пропозиції на ринку». Також він зазначив, що Ер-Ріяд прийматиме рішення за погодженням з країнами ОПЕК і учасниками угоди ОПЕК+, що приєдналися до них, серед яких є і росія. 

Мухаммед бін Салман підтвердив готовність Саудівської Аравії збільшити виробничу потужність з 12 до 13 млн барелів нафти на добу до 2027 року.

Але це не означає, що саудити так само нарощуватимуть щоденний видобуток. Адже виробнича потужність визначає здатність усіх родовищ і свердловин працювати при максимальній експлуатації, а не кількість нафти, яка поставляється щодня на ринок.

Про квоти щомісячного видобутку учасники ОПЕК зі своїми союзниками домовляються на засіданнях. Найближчий з них очікується на початку серпня. Попередньо Ер-Ріяд погодився наростити нафтовидобуток на 50% у порівнянні з тим, що було заплановано на липень та серпень.

Щодо питань, пов'язаних з Україною: Вашингтон та Ер-Ріяд, швидше за все, розуміють один одного. У комюніке вони «підтвердили свою прихильність наданню критично важливої ​​допомоги українському народу, а також забезпечення безперешкодного експорту зерна для пом'якшення глобальної продовольчої кризи». Крім того, сторони наголосили на «важливості поваги міжнародного права, територіальної цілісності та національного суверенітету».

Бекграунд. Більше за підсумками саміту: що насправді відбувається у відносинах Ер-Ріяда та Вашингтона, які тенденції визначають подальшу траєкторію їх розвитку та як вони можуть позначитися на врегулюванні ситуації в Україні – у матеріалі Mind.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло