Європейські танкери допомагають росії постачати рекордну кількість нафти в Азію – WSJ
Перевезення організовують здебільшого до Китаю та Індії

Стало відомо, що власники танкерів у Європі допомагають росії постачати рекордну кількість нафти до Азії.
Джерело. Про це пише The Wall Street Journal.
Деталі. Європейські танкери збільшують кількість перевезень російської нафти до країн Азії перш ніж антиросійські санкції набудуть чинності.
«З огляду на цю тенденцію, виглядає цілком можливим, щоб росія могла експортувати всю наявну сиру нафту без покупців з Америки чи Європейського Союзу», – сказав головний економіст постачальника енергетичних даних Vortexa Девід Вех.
Близько половини перевезень російської нафти припало на грецьких власників танкерів, які контролюють майже третину світового флоту. За травень – червень вони здійснили 151 захід у порти рф, хоча показник за відповідний період минулого року становив 89 разів.
Повідомляється, що задля досягнення своєї мети греки пливуть аж до Сибіру, де розміщуються китайські і російські судновласники.
«Ніхто не може сказати, що станеться з ринком танкерів після того, як санкції почнуть діяти, але зрештою це може бути чистим позитивним результатом, оскільки попит на нафту все ще високий, і кораблі, ймовірно, будуть забирати нафту з інших місць призначення, наприклад США та Близького Сходу», – сказав WSJ виконавчий директор грецької судноплавної компанії, який попросив не називати його імені.
Анонім також додав, що судна ходитимуть на більші відстані, тож зароблятимуть більше грошей.
Бекграунд. Нагадаємо: санкції ЄС передбачають заборону на постачання російської нафти до Європи. Вони набудуть чинності 5 грудня. Фактично перевезення за межі континенту не заборонять, однак судна не зможуть отримати страхове покриття. Це означатиме, що будь-які плавання будуть незаконними відповідно до міжнародного морського права.
Раніше Mind повідомляв, що росія отримала $24 млрд від продажу енергоресурсів Китаю та Індії за три місяці повномасштабної війни. Ці країні збільшити імпорт російських продуктів удвічі та в п'ять разів відповідно.
Згодом стало відомо про те, що Саудівська Аравія також удвічі збільшила імпорт російського нафтопродукту.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].