«Мені є чим пишатися на посаді»: Венедіктова вперше прокоментувала своє усунення з посади генпрокурора
Вона обіймала посаду генерального прокурора трохи більш як два роки

Що сталося. Ірина Венедіктова, усунена від посади генерального прокурора вчора, вперше прокоментувала своє звільнення. Вона заявила, що «не може і не збирається сперечатись із думкою чи рішенням президента».
Джерело. Про це вона написала у своєму Фейсбуці.
Коментар. Вона зазначила, що «була призначена на посаду вже бувши відповідальною і морально зрілою людиною, а за останні два роки серйозно подорослішала».
«Не можу уявити, що подібні питання можуть вирішуватися кулуарно, без висловлення взаємної поваги, не по-діловому, так би мовити. Іншими словами, як тільки завершиться стадія «врегулювання» ситуації, що склалася, в адекватному і зрозумілому для всіх сторін ключі, я дам вичерпний коментар», – додала Венедіктова.
Вона зазначила, що має чим пишатися на займаній посаді: «я продемонструвала гарні результати роботи, мені вдалося об’єднати юридичну, професійну, кримінально-процесуальну світову еліту навколо проблем України в інтересах України».
«Розмови на подібні теми в цьому колі людей – це без емоцій, не на фоні дешевих чуток, дивлячись всім співрозмовникам в очі. Якщо відповідна постанова буде зареєстрована в стінах українського парламенту, я ні на секунду не задумаюсь і прибуду на звіт до народних обранців», – пообіцяла генпрокурор.
Венедіктова резюмувала, що не може і не збирається сперечатись із думкою чи рішенням президента – «президент у своєму праві приймати рішення, в тому числі обговорюване зараз. Процедура звільнення Генпрокурора всім добре відома, іншої нема, інша не передбачена законом».
Бекграунд. Венедіктова обіймала посаду генерального прокурора трохи більш як два роки – із 17 березня 2020-го.
У неділю, 17 липня, пізно ввечері, Офіс Президента повідомив про кадрові зміни на двох ключових постах у державі. Від посади було усунуто генерального прокурора Ірину Венедіктову, а голову Служби безпеки України Івана Баканова відсторонено.
До призначення наступників виконувати їхні обов'язки будуть відповідно заступник генпрокурора Олексій Симоненко та перший заступник голови СБУ Василь Малюк.
Детальніше, як втратили свої посади голова СБУ та генпрокурор та яким буде результат «зміни місць доданків» – у матеріалі Mind.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].