Кредитний портфель підприємств збільшився на 25,9 млрд за час повномасштабної війни

Кредитний портфель підприємств збільшився на 25,9 млрд за час повномасштабної війни

Від кінця лютого до 18 липня за програмою «5-7-9» надали майже 20 млрд грн кредитів аграріям

This text is also available in English
Кредитний портфель підприємств збільшився на 25,9 млрд за час повномасштабної війни
Фото: istockphoto.com

Стало відомо, що кредитний портфель підприємств у гривні з 23 лютого по 1 липня виріс на 29,5 млрд грн або на 5,7%.

Джерело. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів Данило Гетманцев.

Деталі. Він також зазначив, що загалом кредити в економіку в гривні для підприємств та населення за відповідний період зросли на 15,6 млрд грн або на 2,1%.

«Основними факторами, що підтримують кредитування бізнесу, залишаються висока гривнева ліквідність банківської системи та державна програма пільгового кредитування «5-7-9» із державними гарантіями банкам, які кредитують МСБ», – повідомив голова.

Гетманцев наголосив на тому, що станом на 18 липня від початку війни за тією ж програмою надали кредитів на суму 40,8 млрд грн, майже половина з яких пішла на підтримку аграріїв.

З цієї ж суми 13,68 млрд грн пішло на антивоєнні цілі, 3,18 млрд грн – як рефінансування попередньо отриманих кредитів, 3,88 млрд грн – як антикризові кредити і 0,65 млрд грн – на інвестиційні цілі.

Водночас голова зазначив, що через війну якість кредитного портфелю банків погіршується.

«За 1 березня по 1 червня обсяг непрацюючих кредитів збільшився на 12,4 млрд грн, а їх частка зросла з 26,6% до 27,6% від всього кредитного портфелю. Хоча до цього ця частка постійно знижувалась із середини 2017 року. Основні виклики, пов’язані із переоцінкою застави та змогою позичальників обслуговувати кредити, ще попереду», – повідомляє Гетманцев.

Також політик сказав, що через війну банки можуть втратити до 20% кредитного портфелю.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що кредитний портфель ПриватБанку за першу половину 2022 року збільшився на 16%.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло