Золото, “Сбербанк” і “Нічні вовки”: Євросоюз погодив сьомий пакет санкцій проти росії

Золото, “Сбербанк” і “Нічні вовки”: Євросоюз погодив сьомий пакет санкцій проти росії

Залдастанов тепер не зможе розсікати по Європі на мотоциклі

Золото, “Сбербанк” і “Нічні вовки”: Євросоюз погодив сьомий пакет санкцій проти росії
фото Андрей Никеричев / Агентство «Москва»

Євросоюз ухвалив сьомий пакет санкцій проти росії через вторгнення в Україну.

Нові обмежувальні заходи включають заборону на імпорт російського золота, заморожування активів “Сбербанку” та експортні обмеження. 

До списку персональних санкцій потрапило понад 50 фізичних та юридичних осіб, у тому числі політиків, військових, бізнесменів та пропагандистів, розповів постпред Литви в ЄС Арнольдас Пранкевічус.

Заборона імпорту російського золота підтвердить вже наявні обмеження: у березні Лондонська асоціація учасників ринку дорогоцінних металів (LBMA) виключила російські афінажні заводи з переліку довірених постачальників (Good Delivery), після чого експорт дорогоцінних металів впав – з 25 тонн на місяць до десятків кілограмів.

“Сбєрбанк” відключений від системи SWIFT разом із ще дев'ятьма російськими банками і перебуває під блокуючими санкціями США та Британії. Однак досі він не входив до європейських чорних списків.

Серед громадських і політичних діячів, які можуть фігурувати у нових списках санкцій, ЗМІ називали мера Москви Сергія Собяніна, голову «Ростеха» Сергія Чемезова, акторів Володимира Машкова та Сергія Безрукова, а також лідера мотоклубу «Нічні вовки» Олександра Залдастанова

Також у нових списках санкцій можуть фігурувати кілька родичів російських олігархів, за допомогою яких ті намагалися «сховати» активи від заморожування в Євросоюзі.

Євросоюз розглядає посилення санкцій щодо депозитів росіян та експорту в росію технологій, які можуть використовуватися для виробництва зброї. Нових заборон на російські енергоносії у пакеті санкцій не буде.

Нові обмеження набудуть чинності 21 липня після опублікування в офіційному журналі Євросоюзу.

Також стало відомо, що у будинках членів проросійського байкерського клубу «Нічні вовки» відбуваються обшуки, деяких мотоциклістів заарештували. Про це розповів президент організації Олександр Залдастанов (Хірург), пише moscowtimes.eu.

Напередодні Залдастанова, трьох його партнерів із «Нічних вовків» і сам клуб було додано до проекту чорного списку ЄС. Лідера організації звинуватили в «активній підтримці російської державної пропаганди, публічному запереченні права України на існування нарівні із закликами до „денацифікації“ і „деукраїнізації“ країни», – цитує EUobserver проект нового списку санкцій.

Один із соратників Залдастанова, громадянин Словаччини Йозеф Хамбалек, є «президентом європейського відділення» мотоклубу. Словаччина заморозить його активи та заборонить в'їжджати на територію інших країн ЄС, якщо новий санкційний пакет буде погоджено.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло