Долар по 38,5 грн: Як готівковий ринок відреагував на підвищення офіційного курсу

Долар по 38,5 грн: Як готівковий ринок відреагував на підвищення офіційного курсу

Максимальне значення курсу продажу в обмінниках Києва сягало 39,27 грн/$

Долар по 38,5 грн: Як готівковий ринок відреагував на підвищення офіційного курсу
Фото: pixabay.com

Національний банк України (НБУ) з 21 липня скорегував офіційний курс гривні до долара США на 25% – до 36,5686 грн/$. Готівковий ринок зразу відреагував на таке рішення – о 13.00 максимальне значення медіанного курсу купівлі в обмінниках Києва становило 39,27 грн/$, продажу – 38,1 грн/$.

Однак вже о 19.00 курс на готівковому ринку досяг позначки у 38,5 грн/$ та 38 грн/$ відповідно. Водночас станом на 16:59 на міжбанку купівля сягала 36.5 грн/$, продаж – 36.9 грн/$.

Як готівковий долар відреагував на підвищення офіційного курсу
Курс долара в обмінках Києва 21 липня
minfin.com.ua

Виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Дмитро Боярчук у коментарі Mind зауважив, що коригування курсу валют на готівковий ринок, ймовірно, вплине незначно. «Роздрібний курс, можна сказати, десь близько ринкового», – вважає він.

На його думку, множинність курсів – основна причина, чому треба було провести коригування курсу валют.

«Коли є два чи кілька курсів – це проблемна ситуація сама по собі. Такий режим є джерелом відтоку валюти із системи. Неминуче виникає арбітраж і через цей канал буде йти відтік валюти. Окрім того, це податок на експортерів і зрозуміло, що бажаючих здавати валюту нижче ринку з кожним днем стає менше», – пояснив він.

Боярчук також зазначив, що курс 36-37 грн/$ близький до рівноважного, але якщо з якихось причин баланс притоку та відтоку валюти зміниться, то і курс буде відповідний. «Наприклад, якщо з'явиться змога вивозити зерно, то буде укріплення валюти», – резюмував він.

Раніше у Нацбанку пояснили, що в умовах війни офіційний курс гривні на рівні 24 лютого вже не відповідає реаліям та поступово втрачає роль якоря для очікувань. За оцінками Національного банку, корекція обмінного курсу збільшить приплив і відповідно продаж валютної виручки експортерами, мінімізує спекуляції на ринку та дасть змогу стабілізувати курс.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло