Розблокування українських портів принесе майже $1 млрд валютних надходжень у країну щомісяця

Розблокування українських портів принесе майже $1 млрд валютних надходжень у країну щомісяця

Кошти підуть на підтримку економіки та ЗСУ, за словами заступника Мінінфраструктури

Розблокування українських портів принесе майже $1 млрд валютних надходжень у країну щомісяця
Фото: телеграм-канал Володимира Зеленського

Стало відомо, що домовленість про розблокування трьох українських портів принесе майже $1 млрд виторгу щомісяця, які підуть на підтримку економіки та ЗСУ.

Джерело. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

Деталі. Також для аграріїв з’явиться можливість вивезти цьогорічний врожай і мати кошти для підготовки до наступної посівної.

«Ні, це не акт доброї волі росіян. Це вимушена поступка окупантів, які не змогли утримати Зміїний і змушені відступити перед загрозою світового голоду», – зауважив Найєм.

За його словами, підписаний текст домовленостей буде оприлюднений у повному обсязі й ніяких інших закритих додатків, протоколів, документів не існує.

«При цьому жодного підпису української сторони поруч з підписом окупантів не стоїть. Документ підписаний представниками Туреччини, ООН та України. З нашого боку підпис поставив Міністр інфраструктури Олександр Кубраков», – заявив заступник Мінінфраструктури.

Він зазначив, що розблокування портів не передбачає жодного послаблення санкцій щодо росії. Також досягнуті домовленості ніяким чином не впливають на дії ЗСУ на фронті.

«Контроль за портами Одеса, Чорноморськ і Южний повністю був і залишається за українською стороною. Перебування у цих портах жодних інших суден, окрім тих, які мають забезпечувати експорт зерна та пов’язаних з ним харчових продуктів і добрив не передбачається», – підкреслив Найєм.

Бекграунд. Нагадаємо, що Україна підписала угоду з Туреччиною та ООН про відновлення експорту зерна морськими шляхами, що передбачає розблокування українських портів.

Експорт зерна з території України відбуватиметься через три порти: «Одеса», «Південний» та «Чорноморськ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло