Найбільший порт Європи оголосив про повну зупинку контейнерних перевезень у росію
До вторгнення 13% обороту порту Роттердама припадало на торгівлю з росією

Порт Роттердама, найбільший у Європі та один із найбільших у світі, повністю скасував контейнерні перевезення на російському напрямку.
Довжина Роттердамського порту – 17 тисяч футбольних полів, через нього до введення санкцій проходило понад 35 млн тонн імпорту з росії і майже 5 млн тонн експорту в неї.
Проте станом на сьогодні порт припинив обробку контейнерів – як тих, що прямують у росію, так і тих, що приходять з неї, йдеться в заяві на сайті порту, на яку посилається moscowtimes.eu.
Напередодні Євросоюз затвердив сьомий пакет санкцій за вторгнення в Україну, в якому посилив норми для російських суден: тепер їм заборонено заходити до європейських портів.
Відтепер санкції поширюються на технічну інфраструктуру портів, таку як шлюзові канали. Рішення прийняте, щоб унеможливити «обхід санкцій», згідно з релізом ради ЄС.
Контейнерні перевезення з Європою вже перебувають у паралічі: спад обігу в портах північно-західного басейну, через який йшла морська торгівля з країнами ЄС, у червні сягнув 85%.
Сукупний обсяг імпорту в росію після початку війни з Україною падав на 50%, визнав наприкінці червня глава Мінекономрозвитку Максим Решетніков. Спроби відновити його через канали паралельного імпорту йдуть погано: на червень поставки з-за кордону залишаються на 40% нижчими за минулорічні, повідомив міністр.
На початок війни 13% обороту порту Роттердама припадало торгівлю з росією. У порту знаходяться термінали прийому нафти, і кожен третій прийнятий ними барель мав російське походження. З росії у Роттердам надходило 25% вугілля та зрідженого газу.
Між тим стало відомо, що ЄС запускає механізм конфіскації активів російських чиновників та олігархів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].