Найбільший порт Європи оголосив про повну зупинку контейнерних перевезень у росію

Найбільший порт Європи оголосив про повну зупинку контейнерних перевезень у росію

До вторгнення 13% обороту порту Роттердама припадало на торгівлю з росією

Найбільший порт Європи оголосив про повну зупинку контейнерних перевезень у росію
Фото: DR

Порт Роттердама, найбільший у Європі та один із найбільших у світі, повністю скасував контейнерні перевезення на російському напрямку.

Довжина Роттердамського порту – 17 тисяч футбольних полів, через нього до введення санкцій проходило понад 35 млн тонн імпорту з росії і майже 5 млн тонн експорту в неї.

Проте станом на сьогодні порт припинив обробку контейнерів – як тих, що прямують у росію, так і тих, що приходять з неї, йдеться в заяві на сайті порту, на яку посилається moscowtimes.eu.

Напередодні Євросоюз затвердив сьомий пакет санкцій за вторгнення в Україну, в якому посилив норми для російських суден: тепер їм заборонено заходити до європейських портів. 

Відтепер санкції поширюються на технічну інфраструктуру портів, таку як шлюзові канали. Рішення прийняте, щоб унеможливити «обхід санкцій», згідно з релізом ради ЄС.

Контейнерні перевезення з Європою вже перебувають у паралічі: спад обігу в портах північно-західного басейну, через який йшла морська торгівля з країнами ЄС, у червні сягнув 85%.

Сукупний обсяг імпорту в росію після початку війни з Україною падав на 50%, визнав наприкінці червня глава Мінекономрозвитку Максим Решетніков. Спроби відновити його через канали паралельного імпорту йдуть погано: на червень поставки з-за кордону залишаються на 40% нижчими за минулорічні, повідомив міністр.

На початок війни 13% обороту порту Роттердама припадало торгівлю з росією. У порту знаходяться термінали прийому нафти, і кожен третій прийнятий ними барель мав російське походження. З росії у Роттердам надходило 25% вугілля та зрідженого газу.

Між тим стало відомо, що ЄС запускає механізм конфіскації активів російських чиновників та олігархів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло