У Стамбулі запрацював координаційний центр для контролю за зерновим коридором з України

У Стамбулі запрацював координаційний центр для контролю за зерновим коридором з України

Весь процес моніторингу перевезень зерна вестиметься у Стамбулі, в університеті Міноборони Туреччини

У Стамбулі запрацював координаційний центр для контролю за зерновим коридором з України
Фото: Очільник Дніпропетровської ОВА

Що сталося. Весь процес моніторингу перевезень зерна з українських портів вестиметься у координаційному центрі, створеному в Стамбулі, в університеті Міноборони Туреччини.

Джерело. Про це повідомляє Hurriyet.

Деталі. «Представники росії та України, а також представник ООН зараз працюють з Туреччиною у спільному координаційному центрі. Робота почалася відповідно до досягнутої домовленості. Ми сподіваємося, що все буде так, як зазначено у меморандумі», – заявив міністр оборони Туреччини Хулусі Акар.

Координаційний центр розташований у районі Левент на березі Босфору у європейській частині Стамбула. Штаб-квартирою підписаної з Україною та росією угоди стане кампус Національного університету оборони. 

Керівником центру стане турецький адмірал, якого визначить Міністерство національної оборони. 

Також стало відомо, що російські та українські представники збиратимуться разом лише у разі потреби та продовжуватимуть роботу в окремих кімнатах. 

Бекграунд. Нагадаємо: Досягнуті угоди щодо  розблокування експорту українського зерна передбачають, що адмініструватиме процеси Загальний координаційний центр. Інспекційні групи, створені в Туреччині, оглядатимуть та супроводжуватимуть судна в українські порти. У територіальних водах України вся діяльність здійснюється лише українською стороною.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло