Через війну Ощадбанк зазнав мільярдних збитків за перше півріччя

Через війну Ощадбанк зазнав мільярдних збитків за перше півріччя

У банку пояснюють збитки доформуванням резервів на суму 5,4 млрд грн

This material is also available in English
Через війну Ощадбанк зазнав мільярдних збитків за перше півріччя
Фото: vezha.ua

Що сталося. Державний Ощадбанк за перше півріччя зафіксував 4,03 млрд грн збитку. За аналогічний період 2021 року банк декларував 512,6 млн грн прибутку.

Джерело. Про це повідомляє Finbalance.

Деталі. Збиток держбанку в червні становив 448,6 млн грн, у травні – 1,3 млрд грн, у квітні – 2,53 млрд грн, у березні – 199 млн грн, у лютому – 683 млн грн.

Лише за січень Ощадбанк задекларував 1,13 млрд грн прибутку.

У банку пояснюють збитки доформуванням резервів на суму 5,4 млрд грн.

«Необхідність таких резервів викликана погіршенням якості кредитного портфеля внаслідок військового нападу росії на територію України. Банк завжди дотримується консервативного підходу до формування резервів», – йдеться в поясненні Ощадбанку.

Крім цього, мали вплив зменшення чи скасування багатьох комісій та кредитні канікули для позичальників, які банк запроваджував на певний період.

«В умовах війни банк забезпечує високі показники ліквідності та платоспроможності, стабільно надає банківське обслуговування та кредитну допомогу громадянам та бізнесу», – наголосили у фінустанові.

Бекграунд. Так само прибуток ПриватБанку за першу половину року зменшився вдвоє проти аналогічного періоду минулого року: з 11,6 млрд грн показник упав до 6,3 млрд грн.

Проте на початок липня деякі українські банки отримали прибуток уперше з початку повномасштабної війни. Попри поліпшення статистики, баланс українських банків усе ще залишається негативним – мінус 1,3 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло