ОНОВЛЕНО: Країни ЄС погодили надзвичайний план щодо економії газу

ОНОВЛЕНО: Країни ЄС погодили надзвичайний план щодо економії газу

План передбачає скорочення національного споживання газу в період із 1 серпня 2022 року до 31 березня 2023 року на 15%

Этот материал также доступен на русском языке
ОНОВЛЕНО: Країни ЄС погодили надзвичайний план щодо економії газу
Фото: ansa.it

Стало відомо, що країни Європейського Союзу погодили надзвичайний план щодо скорочення споживання газу. Його планують затвердити у вівторок, 26 липня, на спеціальній зустрічі міністрів енергетики країн ЄС у Брюсселі.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.

Деталі. Зазначається, що мета нового плану – знизити ризики, які можуть виникнути внаслідок повного припинення постачання газу з росії.

Згідно з повідомленням, запропонований Єврокомісією план передбачає скорочення національного споживання газу в період із 1 серпня 2022 року до 31 березня 2023 року на 15%.

Крім того, передбачається можливість оголошення тривоги в рамках ЄС у разі широкомасштабного дефіциту газових постачань.

Також планують установити обов'язкові цільові показники щодо економії споживання газу. При цьому порівняно з першим проєктом Єврокомісії, бар'єри для цих показників були підвищені, а кількість можливих винятків із плану збільшена.

ОНОВЛЕНО:

Зобов'язання не стосуватимуться країн, що не підключені до газових мереж інших держав ЄС, а також країн, чиї електромережі не синхронізовані з європейською електроенергетичною системою.

Водночас домовленість залишає за учасниками право подати запит на звільнення від обов’язку по скороченню споживання в майбутньому. Виключення можуть надати, якщо країна перевищила цільові показники заповнення сховищ газом, має високу залежність від газу для критично важливих галузей промисловості або якщо споживання газу зросло принаймні на 8% за останній рік у порівнянні із середнім показником за останні п'ять років.

Рада ЄС також передбачила скорочення споживання газу в електроенергетиці, стимулювання промисловості до переходу на інші види палива, національні кампанії з підвищення обізнаності, цільові зобов’язання щодо скорочення витрат газу на опалення та ринкові заходи, наприклад аукціони з продажу газу.

Бекграунд. Нагадаємо, що 25 липня «газпром» скоротив постачання газу «Північним потоком – 1» до 20%. З 27 липня Європа отримуватиме не більше 33 млн кубометрів на добу.

При цьому оператор газотранспортної системи України повідомляє, що ГТС готова експортувати до Європи понад 200 млн кубометрів газу на добу. Крім того, вона може повністю замінити «Північні потоки».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло