Україна просить у інвесторів «Укравтодору» та «Укренерго» відстрочку виплати боргів на два роки

Україна просить у інвесторів «Укравтодору» та «Укренерго» відстрочку виплати боргів на два роки

Уряд пропонує власникам облігацій відстрочити погашення відсотків

Україна просить у інвесторів «Укравтодору» та «Укренерго» відстрочку виплати боргів на два роки
Фото: glavcom.ua

Що сталося. Україна пропонує інвесторам у цінні папери «Укравтодору» та «Укренерго» відтермінувати виплату боргів за ними щонайменше на два роки.

Джерело. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Деталі. Уряд прийняв документи, якими пропонує власникам облігацій «Укравтодору» на суму $700 млн відстрочити погашення відсотків за ними до кінця 2024 року.

Так само запропоновано власникам цінних паперів «Укренерго» на суму $825 млн відтермінувати виплати на два роки.

«Очікуємо, що кредитори підтримають звернення України. В умовах нинішніх безпрецедентних викликів така політика буде стосуватися всіх наших зобов’язань», – зазначив Шмигаль.

«Укравтодор»це державне агентство автомобільних доріг України зі спеціальним статусом, тобто орган державної влади. Водночас по факту «Укравтодор» є великою державною холдинговою компанією.

«Укренерго»оператор системи передачі електроенергії з функціями управління та експлуатації магістральних мереж, адміністратора комерційного обліку та розрахунків. У складі компанії функціонує шість регіональних енергосистем, а також спеціалізовані відокремлені підрозділи ВП «Будівництво і ремонт» та ВП «Укренергосервіс».

Бекграунд. До всього, НАК «Нафтогаз» мав виплатити борг за випуском єврооблігацій-2022 18 липня цього року, однак держпідприємство аналогічно попросило про дворічне відтермінування виплат. Згодом у компанії повідомили, що не можуть перерахувати кошти для виплат держателям облігацій, бо очікують на погодження уряду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло