«На допомогу Європі»: американські сланцеві нафтокомпанії різко збільшують постачання нафти

«На допомогу Європі»: американські сланцеві нафтокомпанії різко збільшують постачання нафти

У результаті загальне виробництво нафти в США може повернутися до рекордного

«На допомогу Європі»: американські сланцеві нафтокомпанії різко збільшують постачання нафти
Фото: shutterstock

Американські сланцеві компанії готуються дружно «повернути крани» і різко збільшити постачання нафти, щоб допомогти адміністрації Джо Байдена впоратися з енергетичною кризою як у США, так і в Європі.

З топменеджерами добувних корпорацій досягнуто домовленості про суттєве збільшення видобутку нафти найближчими місяцями, повідомив в інтерв'ю Yahoo News спецпредставник Білого дому з енергетики Амос Хохштайн, передає moscowtimes.eu.

За його словами, до кінця року американська нафтова промисловість додасть на ринок від 0,8 до 1 млн барелів додаткових щоденних поставок.

Зараз США видобувають 11,9 млн барелів на добу й посідають перше місце у світі. На піку, у листопаді 2019 року, виробництво нафти в Штатах сягало майже 13 млн барелів на день, після чого обвалилося на тлі пандемії до 9,7 млн барелів на добу й відтоді повільно відновлюється.

За останній рік американські нафтовики додали 600 000 барелів до щоденного видобутку. Але після домовленостей із Білим домом різко збільшать темп. У результаті загальне виробництво нафти США може повернутися до рекордного.

Додатковий видобуток, за словами Хохштайна, замінить нафту, яка зараз надходить із стратегічного резерву палива. Державні американські сховища були розпечатані у квітні, і відтоді Байден авторизував продаж 180 млн барелів, з яких 125 млн уже реалізовані, а 70 млн – надійшли кінцевим споживачам. У вівторок Білий дім оголосив про додатковий продаж 20 млн стратегічних барелів, наголосивши, що вони підуть як на внутрішній ринок, так і на експорт.

Американські енергоносії потрібні Європі, яка переживає безпрецедентний газовий голод, стрибок цін на електроенергію та готується до повного ембарго на нафту з росії.

«Сталося те, чого ми найбільше боялися», – заявив CNN чиновник адміністрації Байдена, коментуючи газовий демарш «Газпрому», який скоротив постачання в Європу до мінімуму з кінця 1970-х років.

За словами джерел CNN, у Білому домі стурбовані, що зростання цін на європейському газовому ринку потягне вгору ціни й у США. У пошуках рішення Хохштайн із делегацією чиновників вирушив на переговори до Брюсселя та Парижа, куди одночасно прибув принц Саудівської Аравії Абдулазіз бен Салман.

Із саудитами США вдалося домовитися про збільшення видобутку нафти, хоча рішення ще не стало публічним і має бути оформлене на засіданні ОПЕК+ на початку серпня.

Саудівська нафта тим часом уже тече в Європу в рекордних обсягах – понад 1 млн барелів на добу надійшло трубопроводом Sumed, що проходить через Єгипет і дублює Суецький канал. З початку року ці постачання зросли майже вдвічі, а їхній обсяг близький до рекордного в історії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло