Реальні зарплати українців цьогоріч зменшаться на 27% у зв'язку з інфляцією

Реальні зарплати українців цьогоріч зменшаться на 27% у зв'язку з інфляцією

Заробітна плата навіть наприкінці 2024 року все ще буде нижчою за довоєнний рівень

This text is also available in English
Реальні зарплати українців цьогоріч зменшаться на 27% у зв'язку з інфляцією
Фото: pixabay.com

Що сталося. Номінальні зарплати українців у 2022 році зменшаться на 12%, а в реальному вимірі, з урахуванням інфляції – на 27%.

Джерело. Про це йдеться в інфляційному звіті Національного банку України за липень 2022 року.

Деталі. У НБУ прогнозують, що надалі номінальні зарплати швидко зростатимуть і перевищать довоєнний рівень вже 2023 року. Однак реальні зарплати з урахуванням інфляційних процесів навіть наприкінці 2024-го все ще будуть нижчими за довоєнний рівень.

Опитування Нацбанку довело, що деякі підприємства намагалися виплачувати зарплату, а окремі з них робили додаткові виплати або надавали матеріальну допомогу, навіть у разі зупинки самого підприємства.

Однак із продовженням бойових дій підприємства частіше звільняють персонал і переважно не в змозі сплачувати довоєнну зарплату.

Серед великих компаній, особливо міжнародних, переважають ті, хто виплачував зарплату повністю. Утім, навіть такі компанії оптимізують видатки на персонал. 

За різними опитуваннями, падіння зарплат у приватному секторі в травні становило 25–50% проти довоєнних часів. У бюджетному секторі втрата доходів населення від праці частково компенсувалася соціальними допомогами, підвищенням пенсій і значним збільшенням виплат військовим. 

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що половина працюючих отримують зарплату меншу, ніж до війни – на 10% і більше відсотків. 39% українських громадян втратили роботу з початку російського вторгнення в Україну.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло