Захід відкладає повну заборону на страхування морських перевезень російської нафти – FT
Аналітики зазначають, що Європа пригальмувала зусилля щодо стримування глобального потоку російської нафти

Що сталося. Країни Заходу вирішили відкласти повноцінну заборону на страхування морських перевезень російської нафти через побоювання щодо зростання цін та розвиток енергетичної кризи.
Джерело. Про це повідомляє Financial Times.
Деталі. Заборону на страхування морських перевезень нафти країни Європейського Союзу ухвалили в рамках шостого пакета санкцій наприкінці травня. До цього заходу вдалася й Велика Британія. Між тим саме британські компанії домінують у сфері страхування морських перевезень.
Сторони. Проте вже в липні, посилаючись на ризик глобальної економічної кризи, Євросоюз вніс поправки до деяких обмежень щодо роботи з державними російськими компаніями. Таким чином європейські компанії отримали дозвіл на укладання контрактів з російськими щодо транспортування нафти до країн, які не є членами ЄС.
Велика Британія оголосила лише про заборону страхування танкерів з російською нафтою, призначеною для британського ринку, яка набуде чинності після 31 грудня 2022 року.
Британське Міністерство фінансів заявило, що не припиняє пошуків кращого варіанту дій: «Ми готові запровадити подальші санкції проти росії та працюємо разом із нашими союзниками в такому темпі, щоб забезпечити їх впровадження з максимальним ефектом для російської економіки».
Що це означає. В адміністрації Джо Байдена нещодавно повідомили, що США та Британія мають намір заборонити страхування суден з російською нафтою до кінця 2022 року, але до цього потрібно розв'язати питання щодо обмеження цін на неї.
Щодо Євросоюзу: аналітики Financial Times зазначають, що європейські країни, вірогідно, пригальмували зусилля стосовно стримування глобального потоку російської нафти.
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що країни «Великої сімки» мають намір запровадити механізм обмеження цін на російську нафту до 5 грудня – до дати набуття чинності заборони ЄС на імпорт сирої нафти з рф морськими шляхами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].