Єгипет не відмовився від купівлі українського зерна: контракт зірвався, але його переукладуть

Єгипет не відмовився від купівлі українського зерна: контракт зірвався, але його переукладуть

Країни прийняли рішення закрити попередній контракт і відкрити новий, за яким здійснити закупку

Этот материал также доступен на русском языке
Єгипет не відмовився від купівлі українського зерна: контракт зірвався, але його переукладуть
Фото: flickr.com

Що сталося. Інформація про те, що Єгипет розірвав угоди з Україною на постачання 240 000 тонн українського зерна, не відповідає дійсності. Між країнами планується новий контракт.

Джерело. Про це заявив віцепрезидент Торгово-промислової палати (ТПП) України Михайло Непран в ефірі Hromadske.

Деталі. Він передав слова посла України в Єгипті Миколи Нагорного та інформацію, отриману від зернотрейдерів.

«Справді, контракт був підписаний. Українська сторона у зв'язку з блокадою портів не змогла виконати його своєчасно. Вийшло так, що в угоді не передбачений пункт про існування форс-мажору. Якби такий пункт був, то вони б прийшли у ТПП, ми видали б їм сертифікат, і це стало б підставою для них без штрафних санкцій продовжити термін виконання контракту», – сказав Непран.

Сторони. Він пояснив, що через це сторони на законодавчому рівні прийняли рішення: закрити попередній контракт, який не можна виконати, і відкрити новий контракт, по якому здійснити закупку далі.

Єгипет офіційно запевнив, що в жодному разі не відмовляється від співпраці з Україною. Пояснили, що розуміють ситуацію із блокуванням портів, та запевнили у своїй готовності надалі працювати разом і купувати зерно.

Бекграунд. Контракт на постачання 240 000 тонн пшениці підписали наприкінці 2021 року, початок постачань планувався на березень–квітень цього року. За період затримки ціна на зернові суттєво змінилася, це відіб'ється в новому контракті.

«Коли укладалася угода у грудні минулого року, то ціна була десь $250 за тонну. Наразі ціна зросла майже вдвічі», – повідомив Непран.

Нагадаємо: наприкінці липня в ЗМІ ширилась інформація про те, що Єгипет розірвав усі контракти з Україною щодо постачання зерна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло