Газова ситуація в ЄС переходить від поганого сценарію до жахливого – Bank of America

Газова ситуація в ЄС переходить від поганого сценарію до жахливого – Bank of America

Росія втрачає можливість впливати на ЄС через газ і може використати це для створення кризи найближчим часом

Газова ситуація в ЄС переходить від поганого сценарію до жахливого – Bank of America
Фото: flickr.com

Що сталося. Bank of America повідомив, що ситуація з газом у Європі швидко змінюється від поганого сценарію до ще гіршого. Росія втрачає можливість впливати на ЄС через газ і може використати це для створення кризи найближчим часом.

Джерело. Про це повідомляє Business Insider.

Деталі. «Газовий важіль росії слабшає, тому країна може вирішити використовувати його до того, як втратить його», – пояснюють у банку.

Що це означає. Зазначається, що після зниження потужності газопроводу «Північний потік – 1» накопичених запасів до зимового періоду може виявитися недостатньо. Тому зараз ЄС планує широкомасштабне нормування попиту.

«Спотові й форвардні ціни на природний газ у Європі повзуть до вищих діапазонів у міру зростання песимізму щодо російських постачань», – йдеться в повідомленні Bank of America.

Ціни ф’ючерсів на природний газ на TTF наблизилися до позначки у 200 євро за мегават-годину ($204), що недалеко від 300 євро, досягнутих у березні.

Бекграунд. Нагадаємо: постачання газу російським «Північним потоком» впало до рівня 20% від максимальних потужностей.

Ціни на газ у Європі зростають до максимуму з березня – понад $2 000 за 1000 куб. м. Це реакція на рішення «Газпрому» скоротити постачання до Європи з 27 липня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло