У Туреччині очікують на відправлення з українських портів по одному «зерновому» судну щодня

У Туреччині очікують на відправлення з українських портів по одному «зерновому» судну щодня

Тим часом перше судно з українським зерном успішно пройшло «зерновим коридором»

У Туреччині очікують на відправлення з українських портів по одному «зерновому» судну щодня
Фото: Associated Press

Що сталося. Анонімний турецький високопосадовець заявив, що в Туреччині очікують на відправлення з українських портів щонайменше одного судна із зерном кожного дня.

Джерело. Про це повідомляє Reuters.

Деталі. «Планується, що судна відправлятимуться щодня. Якщо нічого не зіпсує плани, упродовж певного часу експорт здійснюватиметься одним судном на день», – сповістило джерело.

Тим часом перше судно з українським зерном, яке залишило Одесу 1 серпня, успішно пройшло «зерновим коридором». 

За даними Міноборони Туреччини, суховантаж Razoni має прибути до Стамбула вранці 3 серпня, того ж дня його оглянуть представники України, росії, Туреччини та ООН. Далі корабель попрямує до Лівану.

Чотири сторони відстежують постачання і проводять інспекції зі спільного координаційного центру в Стамбулі, розташованого по обидві сторони протоки Босфор, що з'єднує Чорне море зі світовими ринками. 

Бекграунд. Нагадаємо: вперше після 24 лютого з чорноморських портів України відправилося судно RAZONI (під прапором Сьєрра-Леоне, SL) з 26 000 тонн кукурудзи на борту та попрямувало до Триполі. Воно рухається гуманітарним коридором, який був узгоджений на чотиристоронніх переговорах у Стамбулі та безпека якого гарантується ООН.

Далі порти Великої Одеси залишатимуть судна, що застрягли там на початку війни та простояли на рейді п’ять місяців під загрозою обстрілу – загалом їх 16. Оцінково може йтися сумарно про 1 млн тонн зернових вантажів.

Mind проаналізував, чи можна розраховувати на повноцінне відновлення експорту зерна. У матеріалі розглянуті найгостріші питання щодо військової безпеки, а також вартості страховок і фрахту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло