Посол України закликала Канаду не ремонтувати ще п'ять турбін «Північного потоку»

Посол України закликала Канаду не ремонтувати ще п'ять турбін «Північного потоку»

Ковалів заявила, що перший виняток із санкцій уже посилив у москви відчуття безкарності

Посол України закликала Канаду не ремонтувати ще п'ять турбін 	«Північного потоку»
Посол України в Канаді Юлія Ковалів

Що сталося. Посол України в Канаді Юлія Ковалів закликала канадців відмовитися від обслуговування російських турбін від газопроводу «Північний потік – 1». Для першої турбіни раніше в Канаді вже зробили виняток із санкцій.

Джерело. Про це посол заявила у виступі перед комітетом закордонних справ парламенту Канади.

Коментар. Вона зауважила, що позиція українського уряду від початку полягає в тому, що рішення про надання дозволу на обслуговування турбін Siemens було дуже небезпечним прецедентом, що порушує міжнародну солідарність, суперечить принципу верховенства права.

«росія відповідальна за організацію газової кризи в Європі. Якщо причина винятку полягала в тому, щоб не дозволити росії звинуватити санкції в перебоях з газопостачанням, то тепер більш ніж ясно, що додаткові п'ять турбін, які незабаром дозволять обслуговувати в Канаді, росія перетворить на інструмент приниження. Ми закликаємо вас: не ловіться на цю наживку», – сказала Ковалів.

Вона додала, що логіка умиротворення путіна не змогла запобігти війні.

«Не забувайте, що з моменту видання дозволу росія здійснила низку жахливих воєнних злочинів: атакувала торговий центр у Кременчуці, Одеський морський порт, убила понад 50 військовополонених «Азовсталі» й більш як 160 мирних жителів лише за три тижні», – повідомила дипломат.

Посол заявила, що перший виняток із санкцій вже посилив у москви відчуття безкарності.

«Ми повторюємо те, що ми сказали раніше: зрозуміло, що запит росії на турбіни не мав технічного підґрунтя і був спрямований лише на ще більший тиск. Чим більше ви поступаєтеся, тим більшу сміливість відчуває Кремль, наполягаючи на подальших винятках. Простіше кажучи, це слизький шлях», – підсумувала Ковалів.

Бекграунд. Нагадаємо: Канада зробила виняток із санкцій і передала Німеччині відремонтовану турбіну, необхідну для обслуговування газопроводу «Північний потік». Канцлер ФРН Олаф Шольц назвав це рішення правильним, оскільки це б допомогло позбавити росію приводу суттєво знижувати обсяги постачання газу.

Згодом уряд Канади зробив ще один виняток з антиросійських санкцій і дозволив ремонтувати турбіни для «Північного потоку – 1» ще протягом двох років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло