Шольц назвав правильним кроком повернення Канадою турбіни для «Північного потоку – 1»

Шольц назвав правильним кроком повернення Канадою турбіни для «Північного потоку – 1»

Канцлер ФРН вважає, що це допомогло позбавити росію приводу суттєво знижувати обсяги постачання газу

Шольц назвав правильним кроком повернення Канадою турбіни для 	«Північного потоку – 1»
Канцлер Німеччини Олаф Шольц
Фото: AFP

Що сталося. Канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що повернення Канадою на прохання Німеччини газової турбіни для «Північного потоку – 1» є правильним рішенням. 

Джерело. Про це він сказав в інтерв’ю The Globe and Mail.

Коментар. Шольц зазначає, що канадський прем’єр-міністр Джастін Трюдо зробив рішучий крок, «що зміцнив позицію Німеччини та Європи», позбавивши росію приводу пояснювати зменшення обсягів постачання газу технічними причинами й звинувачувати в цьому санкції.

«Наші санкції залишаються в силі. Вони працюють, адже виробничі можливості росії стрімко падають, її економіка перебуває в рецесії, а доступ до життєво важливих товарів суттєво обмежений», – зауважив німецький канцлер.

Він сказав, що наразі союзники «націлилися» на додаткові сектори російської економіки та закриття лазівок для обходу обмежувальних заходів.

Бекграунд. Нагадаємо: німецька влада домовилася з Канадою, що Оттава передасть Берліну турбіну, необхідну для обслуговування газопроводу «Північний потік», що перебувала в Монреалі на ремонті. Канада не могла передати її росії, оскільки це порушило б запроваджені проти країни санкції.

Щоб Канада змогла переправити турбіну до Німеччини, із санкцій зробили тимчасовий виняток. У Берліні переконували, що повернення турбіни позбавить росію приводу суттєво знижувати обсяги постачання газу.

Як реакція прозвучала заява Президента України Володимира Зеленського про те, що цей виняток із санкцій сприйматимуть у москві як «прояв слабкості», а українська група в Канаді подала до суду, щоб зупинити переданнячу турбін Siemens для «Північного потоку».

Проте уряд Канади згодом зробив ще один виняток з антиросійських санкцій і дозволив ремонтувати турбіни для «Північного потоку – 1» ще протягом двох років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло