Росія намагається переконати Туреччину обійти санкції, бо не в змозі сама здолати їх наслідки - WP

Росія намагається переконати Туреччину обійти санкції, бо не в змозі сама здолати їх наслідки - WP

Кремль хоче отримати від Туреччини дозвіл купувати частки у нафтових терміналах і НПЗ

Росія намагається переконати Туреччину обійти санкції, бо не в змозі сама здолати їх наслідки - WP
Фото: DR

Російська влада хоче переконати Туреччину допомогти їй обійти західні санкції, наслідки яких стають для російської економіки все більш болючими. The Washington Post з посиланням на дані української розвідки, а також на джерела з обох сторін переговорів стверджує, що росія хоче добитися від Туреччини допомоги з обходом санкцій у галузі фінансів та енергетики.

Видання нагадує, що у п'ятницю, 5 серпня, у Сочі відбудеться друга за останні два тижні зустріч президента росії владіміра путіна та президента Туреччини Тайіпа Ердогана. Джерела WP стверджують, що російська делегація намагатиметься переконати турецьких колег перетворити країну на хаб, який дозволить росії обійти найболючіші санкції. 

Йдеться насамперед про енергетику: росія хоче отримати від Туреччини дозвіл купувати частки у відповідній інфраструктурі – нафтових терміналах і нафтопереробних заводах. Подібні інвестиції з російської сторони дозволять оминути майбутнє нафтове ембарго Євросоюзу, зазначає видання.

Окремий пласт дискусій присвячено банківській сфері. Російська влада хоче, щоб найбільші державні банки Туреччини відкрили для російських держбанків кореспондентські рахунки і допомогли в кооперації фінансових сфер. Також російська сторона просить усунути обмеження для бізнесу, які зараз забороняють діяльність російських промислових компаній усередині спеціальних економічних зон.

Однак немає жодних свідчень про готовність турецької влади допомагати росії з її запитами, оскільки банківська підтримка призведе до накладення вторинних санкцій вже на турецькі організації, зазначає видання. 

Офіційно предмет переговорів лідерів країн чиновники коментувати відмовляються, проте представник турецької делегації зазначив, що їхня країна підтримує суверенітет та незалежність України.

А на питання про неприєднання до санкцій він заявив, що це принципова позиція і Туреччина готова розглянути приєднання до обмежень лише в рамках ООН.

Європейські чиновники не знали про пропозиції Туреччини, проте в ЄС обізнані про активний пошук росією нових союзників, які б допомогли їй обійти обмеження. За їхніми словами, російські представники зараз активно подорожують світом у пошуках будь-якої допомоги і Туреччина – не виняток через «слабку силу закону» в цій країні.

Гостра потреба у пошуках союзників викликана наростаючими загрозами від санкцій. Незважаючи на пафос промов офіційних осіб, включаючи путіна, проблеми в економіці стають дедалі гострішими, стверджує видання. Опитані WP економісти зазначають, що серйозні проблеми вже спостерігаються у промисловості, фармацевтиці, а банківський сектор через введені обмеження з боку ЦП вони називають «зомбі-системою».

Росія раніше вже намагалася обійти санкції за допомогою китайських банків, стверджує російське джерело видання, проте підтримки не отримала – фінансові організації не захотіли брати на себе ризики санкцій. Водночас часткові успіхи від співпраці з Туреччиною та Китаєм уже є. Останній наростив постачання російських нафти та газу, хай і зі знижками, а також, як і Туреччина, Азербайджан та Ізраїль, збільшив імпорт товарів повсякденного попиту. Проте замінити високотехнологічну продукцію торгові партнери росії навряд чи зможуть, стверджує видання.

Російська влада очікувала від азіатських партнерів більшої участі та допомоги у вирішенні проблем, проте ні Китай, ні Індія такої підтримки не надали. 

Імпорт із Китаю з початку року впав на 23%, а єдиний відчутний приріст у торгових відносинах викликаний продажем нафти з великими знижками для Індії та Китаю.

За матеріалами The Insider

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло