Польща почала відмовляти росіянам у візах та посвідках на проживання

Польща почала відмовляти росіянам у візах та посвідках на проживання

Навіть тим, які давно працюють в країні

Польща почала відмовляти росіянам у візах та посвідках на проживання
Варшава.
Фото: DR

Що сталося. Влада Поморського воєводства в Польщі почала відмовляти у видачі та продовженні віз та дозволів на перебування росіянам, навіть якщо вони давно працюють у країні та мають хорошу кваліфікацію.

На думку місцевих чиновників, російські громадяни становлять «загрозу обороні та національній безпеці».

Джерело. Інформація про це з'явилася на форумі громади Trojmiasto та в одному з Telegram-спільнот, пише «СВТВ».

Деталі. Автор публікації на форумі розповів, що його знайомий, який працює у Гданську аналітиком у держвідділі боротьби з фінансовими злочинами, отримав відмову у продовженні посвідки на проживання тільки через російське громадянство. Йому наказали залишити Польщу протягом 30 днів.

Учасники Telegram-спільноти вказують, що відмови також отримують росіяни, які живуть у Кракові та Варшаві. У міграційній службі посилаються на засекречений і прикріплений до особової справи документ, отриманий від спецслужб країни.

Після набуття чинності відмови через «загрозу безпеці» дані особи потрапляють у Шенгенську інформаційну систему, через що росіянин не зможе отримувати візу або посвідку в інших країнах Євросоюзу від півроку до п'яти років.

Бекграунд. Раніше схожу практику ввела Естонія: держава відмовляється продовжувати посвідку на проживання громадянам росії, що перебувають у країні. 5 серпня видачу росіянам будь-яких типів віз припинила Латвія. Виняток зробили лише для відвідування похорону.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло