Судна, які переправляють українське зерно, захищені 10-мильною буферною зоною – Reuters

Судна, які переправляють українське зерно, захищені 10-мильною буферною зоною – Reuters

Жодне військове судно, літак чи БПЛА не наблизяться до торговельного судна щонайменше на 18 км

Судна, які переправляють українське зерно, захищені 10-мильною буферною зоною – Reuters
Ілюстративне фото

Що сталося. Кораблі, які експортують зерно з України Чорним морем, захищені спеціальною буферною зоною в 10 морських миль (близько 18,5 км).

Джерело. Про це повідомляє Reuters із посиланням на документ «Процедури для торговельних суден», узгоджений сторонами Стамбульської угоди.

Деталі. У документі зазначається, що сторони не вчинятимуть напади на цивільні судна й портові споруди, залучені до цієї ініціативи.

За виконанням угоди спостерігає спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі, до якого входять турецькі, українські, російські військові та представники ООН.

СКЦ надає інформацію про запланований рух суден морським гуманітарним коридором українській, турецькій та російській сторонам. Далі, у міру просування судна через коридор, воно буде захищене буферною зоною в 10 морських миль довкола.

«Жодне військове судно, літак чи БПЛА не наближатимуться щонайменше на 10 морських миль до торговельного судна, що проходить через морський гуманітарний коридор, за винятком територіального моря України», – ідеться в документі.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що синдикати Lloyd's готові страхувати судна, які перевозять українське зерно після розблокування портів. Перші страхові договори вже підписані – це необхідно для того, аби судновласники відправили свій транспорт в Україну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло