За 4 місяці війни в Україні зареєстрували 245 кримінальних справ за розкрадання гуманітарної допомоги

За 4 місяці війни в Україні зареєстрували 245 кримінальних справ за розкрадання гуманітарної допомоги

Найбільше їх – у Києві, Львівській і Дніпропетровській областях

За 4 місяці війни в Україні зареєстрували 245 кримінальних справ за розкрадання гуманітарної допомоги
Фото: Офіс генерального прокурора України

Що сталося. За 4 місяці (за цей період надано дані. – Mind) повномасштабного вторгнення росії в Україну – з березня до червня 2022 року  – зареєстровано 245 кримінальних справ за розкрадання гуманітарної допомоги.

Джерело. Про це повідомив Офіс Генерального прокурора України у відповідь на запит Mind.

Деталі. Найбільше всього кримінальних правопорушень за ч. 2 ст. 201 Кримінального кодексу України (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги) зареєстровано у Києві – 48, Львівській області – 24, Дніпропетровській області – 16. 

При цьому найменше всього таких проваджень зареєстровано в Луганській  – 1, Чернігівській  – 3, Миколаївській  – 4. У підрахунок не ввійшли АР Крим і Севастополь,  Донецька та Херсонська області.

Зазначається, що в Києві, Дніпропетровській, Закарпатській, Одеській, Черкаській, Чернівецькій областях по одному кримінальному правопорушенню провадження закрили. У Київській та Харківській областях  – таких три. Офіс генпрокурора зазначив у відповіді на журналістський запит, що жодне кримінальне провадження не передано до суду.

Санкція ст. 201 ККУ залежно від тяжкості злочину передбачає покарання від штрафу від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до позбавлення волі на строк від п’яти до семи років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Бекграунд. Нагадаємо, наприклад, на початку серпня 2022 року добровольця тероборони викрили на продажі гуманітарної допомоги.

Він продавав бронежилети й інші засоби індивідуального захисту, які надходили від європейських партнерів на безоплатній основі та призначалися для потреб Збройних Сил України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло