Уряд незабаром може ввести додатковий податок на імпорт у 10% – голова НБУ

Уряд незабаром може ввести додатковий податок на імпорт у 10% – голова НБУ

Цей збір може приносити державі до 18 млрд грн щомісячно

Уряд незабаром може ввести додатковий податок на імпорт у 10% – голова НБУ
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Голова НБУ Кирило Шевченко повідомив про наміри держави ввести додатковий податок на імпорт продукції розміром у 10%.

Джерело. Про це представник Нацбанку повідомив у інтерв'ю «Forbes Україна».

Деталі. За оцінками голови Нацбанку, такий податок може приносити від 15 до 18 млрд грн щомісячно. Він вважає, що таким чином збір може покращити ситуацію із дефіцитом бюджету та поповнити національні резерви. Вичерпання запасів загрожувало б суттєвим подорожчанням імпорту та руйнівними наслідками для українських виробників.

«Ми постійно наголошуємо – зараз хороших для всіх рішень просто не існує. І потрібно робити те, що дозволить фінансовій системі протриматися в умовах повномасштабної війни. Як саме виглядатиме цей податок – це вже компетенція Мінфіну, але ми приєднуємося до дискусій для пошуку оптимального варіанту», – наголосив Шевченко.

Фінансовий експерт додав, що податок навряд суттєво вплине на інфляцію. Поява збору хіба що може додати один відсотковий пункт до річного показника. Утім голова НБУ стверджує, що в прогнозі цей ефект уже враховано.

Шевченко наголосив, що до повномасштабного вторгнення міжнародні резерви Нацбанку становили майже $31 млрд, а станом на 1 серпня вони знизилися до $22,4 млрд.

«Звісно, імпортерам стане зараз трохи важче, але не треба забувати, що наша країна функціонує в умовах повномасштабної війни. У нас сформувався непоганий запас міцності, який дозволив досить впевнено пройти перші п’ять місяців», – прокоментував представник НБУ.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Рада повертає мито та ПДВ на імпортні товари. Відповідне рішення набуло чинності 1 липня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло