Фінська енергокомпанія Oulun розірвала контракт на купівлю російської нафти у Teboil

Фінська енергокомпанія Oulun розірвала контракт на купівлю російської нафти у Teboil

Компанії вдалося знайти нового постачальника палива, нафта буде не з росії

Фінська енергокомпанія Oulun розірвала контракт на купівлю російської нафти у Teboil
фото DR

Що сталося. Фінська енергетична компанія Oulun Energia розірвала контракт на постачання нафти від компанії Teboil (дочірньої компанії російської «Лукойл»), яка займається маркетингом, продажем і дистрибуцією нафтопродуктів. 

Джерело. Про це пише yle.fi з посиланням на заяву Oulun Energia.

Деталі. В енергетичній компанії наголосили, що їм вдалося знайти нового постачальника палива.

Нового постачальника нафти обрали на тендері.

“На конкурсі однією з вимог було, щоб нафта була не російського походження. Оператори, які брали участь у конкурсі, мали надати нам пояснення походження своєї нафти, – каже комерційний директор Oulun Energia Пертті Ванхала.

У компанії вже у березні почали відмовлятися від російської сировини. Проте нафту російського виробництва досі використовували.

У Oulun Energia частка нафти у всьому виробництві енергії становить близько 1–2%. Нафта використовується в сильні морози, коли тепла, яке виробляється електростанціями, недостатньо.

Раніше місцева енергетична компанія з Тампере припинила закупівлі російської нафти після розголосу у ЗМІ. Протягом літа електрогосподарство Тампере закупило у Teboil приблизно 3000 кубометрів нафти, що становить близько 3,5 млн євро. Журналісти звернули увагу на вантажівки Teboil, які з заклеєними логотипами возили російську нафту до Фінляндії.

Загалом у червні з росії до Фінляндії було імпортовано сирої нафти на суму 73 млн євро.

Бекграунд. Як повідомлялося, доходи рф від поставок нафти впали на $2 млрд за останній місяць. У червні агресор заробив $21 млрд, а у липні – $19 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло