росія заробила на нафті на $2 млрд менше за липень, ніж за червень

росія заробила на нафті на $2 млрд менше за липень, ніж за червень

Зокрема, експорт нафти в липні скоротився на 115 000 барелів на добу

росія заробила на нафті на $2 млрд менше за липень, ніж за червень
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Доходи рф від поставок нафти впали на $2 млрд за останній місяць. У червні агресор заробив $21 млрд, а у липні – $19 млрд.

Джерело. Про це повідомляє Enkorr з посиланням на звіт Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

Деталі. Обсяг поставок російської нафти скоротився на 115 000 барелів нафти на добу за липень. Тепер показник на рівні 7,4 млн б/д.

Загалом експорт енергоресурсу до США, ЄС, Великобританії, Японії та Південної Кореї скоротився на 2,2 млн б/д з початку повномасштабної війни. Утім дві третини від цього обсягу росія перенаправила на інші ринки: Китай, Індія та Туреччина.

Щодо видобутку продукту, за липень він був меншим на 310 000 б/д, ніж до 24 лютого. При цьому експорт зменшився на 580 000 б/д порівняно з тим же періодом.

До початку 2023 року видобуток нафти в росії впаде на 20%, що стане одним із найсильніших обвалів за всю історію розробки покладів «чорного золота», випливає з прогнозу Міжнародного енергетичного агентства.

МЕА припускає, що постачання російської нафти на світовий ринок можуть скоротитися сильніше після набуття чинності європейських санкцій, що включають нафтове ембарго. За оцінкою агентства, рф доведеться знайти нові ринки для 1 млн б/д нафтопродуктів та 1,3 млн б/д нафти.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що росія знайшла лазівку для постачання нафти в обхід санкцій. До російського продукту додають краплю єгипетського – і він перестає підпадати під обмеження.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло