Китай відмовився від російської руди: поставки впали на 40%

Китай відмовився від російської руди: поставки впали на 40%

Ціни на руду в першій половині року сильно знизилися

Китай відмовився від російської руди: поставки впали на 40%
фото DR

Що сталося. Експорт залізної руди з росії до Китаю за перші шість місяців 2022 року впав на 40% у грошовому вираженні та на 20% у фізичному обсязі.

Джерело. Про це пише moscowtimes.eu з посиланням на дані головного митного управління КНР.

Деталі. За 6 місяців 2022 року з росії експортували 3,4 млн тонн залізорудної сировини на $478 млн.

Російські металурги на тлі війни в Україні та подальших санкцій втратили до третини продажів на зовнішніх ринках. Наразі вони планують переорієнтувати на схід до 4 млн тонн продукції на рік. Китай залишається одним із небагатьох імпортерів російської сировини.

На падіння експорту вплинуло зниження цін на руду у першій половині року. Середні котирування у січні – червні знизилися у річному вираженні на 26% до $135 за тонну.

Падіння світових цін на сталь та європейське ембарго призвели до того, що у червні-липні ряд російських компаній працювали з негативною рентабельністю. 

Крім того, визнав віце-прем'єр і голова Мінпромторгу Денис Мантуров, за поточного курсу рубля зовнішні поставки галузі, яка експортувала 40% продукції, виявилися малорентабельними.

Китай, залишаючись однією з небагатьох «дружніх» країн росії, не поспішає вкладатися в російську економіку. 

«Якщо перерахувати ті проекти в росії, де реально брали участь великі китайські інвестори, то вистачить пальців однієї руки», – скаржився в липні міністр розвитку Далекого Сходу і Арктики Олексій Чекунков.

Для китайської економіки, де капіталізація ринку становить $20 трлн, а активи банківської системи майже в 30 разів перевищують російський ВВП ($50 трлн проти $1,5 трлн) це мало, визнав він.

У липні на падіння поставок у Китай та Індію скаржилися російські нафтовики. Тоді експорт, порівняно з піками, досягнутими в травні, впав майже на 30%.

Нагадаємо, росія виділить $31 млрд на будівництво найбільшої з часів БАМу залізниці – нею будуть вивозити сировину в Китай.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло