Ще одна країна ЄС хоче обмежити видачу туристичних віз росіянам

Ще одна країна ЄС хоче обмежити видачу туристичних віз росіянам

Тим часом у Фінляндії придумали, як зменшити кількість виданих віз

Ще одна країна ЄС хоче обмежити видачу туристичних віз росіянам
Фото: Pixaby

Що сталося. Влада Данії готова обговорювати обмеження щодо шенгенських віз для росіян на рівні Євросоюзу. Про це повідомили глава датського МЗС Еппе Куфуд та міністр у справах імміграції та інтеграції Коре Дюбвад. Це вже п’ята країна ЄС, яка розглядає це питання.

Джерело. Про це пише Politiken.

Деталі. На думку двох чиновників, у питанні віз має бути «загальноєвропейська відповідь».

«Зрозуміло, якщо в Європі є лише одна країна, куди росіяни можуть в'їхати, то в принципі можна в'їхати і на всю шенгенську зону. Ось чому це має бути зроблено в рамках усього ЄС», – пояснив Дюбвад.

Еппе Куфуд додав, що Копенгаген відкритий до обговорення всіх пропозицій щодо санкційного тиску на москву.

Видання уточнює, що за даними імміграційної служби Данії, за перші п'ять місяців 2022 року країна видала російським громадянам майже втричі більше віз, ніж за весь 2021 рік.

Тим часом міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто повідомив, що держава має намір скоротити до одного кількість днів на тижні, коли росіяни зможуть подавати документи на туристичні візи..

«На практиці це означає, що ви можете подати документи на туристичну візу по понеділках, а з вівторка по п'ятницю – тільки на візу з сімейних обставин, навчання, роботи або інших поважних причин», – сказав він.

На думку глави фінського відомства, такий підхід збільшив би чергу на подання документів, а отже скоротив би і кількість виданих шенгенських віз.

За словами Пеккі Хаавісто, рішення про введення такої системи може бути ухвалене вже найближчим часом.

Раніше провідні партії Фінляндії виступили за повне припинення видачі громадянам росії туристичних віз.

Раніше у суботу, 13 серпня, ідею загальноєвропейської заборони шенгенських віз для росіян підтримала Литва.

«Литва послідовно виступає за санкції проти агресивних держав і дотримується позиції, що обмеження працюють більш ефективно, якщо вони застосовуються на рівні ЄС», – заявили в литовському МЗС.

Також, нагадаємо, Естонія заборонить в'їзд у країну російським туристам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло